• 5 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 4. kolejka Primera Division: Getafe CF - Real Betis Balompié 3-0 (3-0)

W meczu 4. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 29 września, drużyna Getafe CF wygrała z Realem Betis B 3-0 (3-0). Pojedynek odbył się na Coliseum Alfonso Pérez.

4. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-29 21:30 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Arbiter: J. Martínez Munuera
Cucurella 38'

Drużyna Realu Betis B bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Realu Betis B wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe CF w 13. minucie spotkania, gdy Ángel strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Allan Nyom.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Getafe CF: Damiánowi Suárezowi w 22. i Mathíasowi Oliverze w 37. minucie.

Drużyna Realu Betis B ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Cucurella. Przy zdobyciu bramki asystował Juan Hernández.

W 42. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ángel z Getafe CF. Bramka padła po podaniu Juana Hernándeza.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drugą połowę drużyna Realu Betis B rozpoczęła w zmienionym składzie, za Guida Rodrígueza wszedł Borja Iglesias. W 60. minucie za Juanmiego wszedł Aitor Ruibal.

Między 61. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Getafe CF: Juan Hernández, Damián Suárez, Ángel, na ich miejsce weszli: Mata, Erick Cabaco, Timor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Carvalhi, Nabila Fekira, Arnalda Sanabrii zajęli: Paul Akouokou, Tello, Loren Morón. Między 67. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aissa Mandi z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 82. minucie.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ericka Cabaca, piłkarza Getafe CF. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Getafe CF: Portillo, Ante Palaversa, a na ich miejsce weszli Allan Nyom, Mauro Arambarri.

Joel Robles Blázquez
 38′ Marc Cucurella Saseta
Marc Bartra
Djené Dakonam Ortega
Sidnei Rechel da Silva Júnior
Xabier Etxeita Gorritxategi
Aissa Mandi82′ 83′
86′ Allan Romeo Nyom
Alejandro Moreno Lopera
37′ Mathías Olivera Miramontes
Sergio Canales
22′ 73′ Damián Nicolás Suárez Suárez
William Carvalho61′
67′ 86′ Mauro Wilney Arambarri Rosa
Guido Rodríguez46′
Nemanja Maksimović
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala72′
62′ Juan Camilo Hernández Suárez
Nabil Fekir71′ 72′
 13′, 41′ 73′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Juan Miguel Jiménez López60′
Orlando Rubén Yáñez Alabart
Carlos Marín Tomás
73′ 84′ Erick Cathriel Cabaco Almada
Daniel Rebollo Franco
José Manuel Rodríguez Benito
Francisco Javier Delgado Rojano
86′ Ante Palaversa
Víctor Ruiz
86′ Francisco Portillo Soler
Paul Edgar Akouokou61′ 78′
73′ David Timor Copoví
Sanchez Joaquin
62′ Jaime Mata Arnaiz
Borja Iglesias Quintas46′

Lorenzo Jesús Morón García72′

Aitor Ruibal García60′

Cristian Tello72′

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.