• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Sevilla FC - Valencia CF 1-0 (0-0)

19 lipca na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Valencia CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Sevilla FC 1-0.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: J. González
Sevilla FC
Valencia Club de Futbol
1
0
Reguilón 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania drużyna Valencia CF wygrała 25 razy i zanotowała 19 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Sevilla FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie za Gonçala Guedesa wszedł Carlos Soler.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Carlos Soler z Valencia CF. Była to 52. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Reguilón dla jedenastki Sevilla FC. Bramka padła w tej samej minucie. Niedługo później trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Sobrino, a murawę opuścił Maximiliano Gómez.

A trener Sevilla FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Susę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luuk de Jong. Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sevilla FC: Munir, Óliver Torres, Lucas Ocampos, na ich miejsce weszli: Youssef En-Nesyri, Franco Vázquez, Sergio Gómez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferrana Torresa, Daniela Wassa, Francisa Coquelina zajęli: Lee Kang-In, Thierry Correia, Geoffrey Kondogbia.

Alessandro Florenzi
 55′ Sergio Reguilón Rodríguez
Eliaquim Mangala
Diego Carlos Santos Silva
Francis Coquelin82′
85′ Lucas Ariel Ocampos
Goncalo Guedes22′
Nemanja Gudelj
Daniel Parejo
Joan Jordán Moreno
Ferran Torres García71′
79′ Óliver Torres Munoz
Daniel Wass82′
71′ Luuk de Jong
Maximiliano Gómez71′
71′ Munir El Haddadi
Kevin Gameiro
Javier Díaz Sánchez
Jasper Cillessen
Alfonso Pastor Vacas
Adrià Guerrero Aguilar
85′ Sergio Gomez
Hugo Guillamón Sanmartín
Pablo Pérez Rico
Javier Jiménez García
José Alonso Lara
Thierry Rendall Correia82′
71′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Vicente Esquerdo Santas
José Mena Rodríguez
Koba Lein Koindredi
Genaro Rodríguez Serrano
Geoffrey Kondogbia82′
79′ Franco Damián Vázquez
Kang-In Lee71′
71′ Youssef En-Nesyri
Carlos Soler Barragán22′ 52′
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Rubén Sobrino Pozuelo71′

Manuel Javier Vallejo Galván

Zespół Sevilla FC był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Valencia CF przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Sevilla FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.