• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Real Betis Balompié 2-0 (1-0)

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Realu Valladolid wygrała z Realem Betis B 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal José Zorrilla.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 18:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: S. Jaime Latre
Real Valladolid CF
Real Betis Balompié
2
0
Sergi Guardiola 45'
Óscar Plano 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Jedenastka Realu Betis B wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Już w pierwszych minutach zespół Realu Betis B próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie kartkę dostał Bartra, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Valladolid w 45. minucie spotkania, gdy Sergi Guardiola zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Rubén Alcaraz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Valladolid.

Na drugą połowę jedenastka Realu Valladolid wyszła w zmienionym składzie, za Javiera Sáncheza wszedł Fede. Trener Realu Valladolid postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Enes Ünal, a murawę opuścił Sandro Ramírez.

Niedługo później Óscar Plano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Valladolid, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Asystę zanotował Waldo Rubio.

Kibice Realu Betis B nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Iglesiasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aleñà. W 71. minucie Sanchez Joaquin został zastąpiony przez Diego Laineza. W 76. minucie Tello został zmieniony przez Javiego Garcíę, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Betis B. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Walda Rubia na Pabla Hervíasa w tej samej minucie oraz Sergiego Guardiolę na Matheusa Fernandesa w tej samej minucie.

Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Antonio Barragan
80′ Javier Moyano Lujano
Marc Bartra41′
Antonio Jesús Regal Angulo
Sidnei Rechel da Silva Júnior
46′ Javier Sánchez de Felipe
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Rubén Alcaraz Jiménez
Carles Aleña Castillo66′
Miguel Angel Herrero Javaloyas
Sergio Canales
63′ Sandro Ramirez
Sanchez Joaquin71′
 45′ 89′ Sergio Guardiola Navarro
Nabil Fekir85′
 63′ 88′ Óscar Plano Pedreño
Lorenzo Jesús Morón García
76′ Waldo Rubio Martín
Cristian Tello76′
Jordi Masip
Joel Robles Blázquez
89′ Matheus Fernandes Siqueira
José Luis Trápaga Fuentevilla
76′ Pablo Hervías Ruiz
Ricardo Visus Contreras
46′ Federico San Emeterio Díaz
Javi Garcia76′
63′ Enes Ünal
Nil Garrido Estrada

Borja Iglesias Quintas66′

Jorge Jiménez Rodríguez

Diego Lainez Leyva71′

Przewaga zespołu Realu Betis B w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Realu Valladolid w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.