• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Levante UD - Getafe CF 1-0 (0-0)

W spotkaniu 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 19 lipca, jedenastka Levante zwyciężyła z Getafe CF 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Camilo Cano w La Nucíi.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 21:00 | Stadion: Estadio Camilo Cano | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Levante UD
Getafe CF
1
0
Coke 90'

Drużyna Getafe CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Levante wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ángela z Getafe CF, a w 29. minucie Toña z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Nemanję Radoję, piłkarza Levante. W 67. minucie Toño został zastąpiony przez Clerca.

W tej samej minucie w zespole Levante doszło do zmiany. Campana wszedł za Hernâniego. W tej samej minucie trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Borja Mayoral, a murawę opuścił Sergio León. W 71. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Mata spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Getafe CF.

Trener Getafe CF postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Jasona i na pole gry wprowadził napastnika Hugona Dura, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 80. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Levante: Melero, Morales, na ich miejsce weszli: Joan Monterde, Álex Blesa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maty, Cucurelli zajęli: Jorge Molina, Portillo. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Getafe CF.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Coke dla jedenastki Levante. Bramka padła w tej samej minucie.

David Soria
 90′ Jorge Andújar Moreno Coke
Marc Cucurella Saseta89′
Oscar Duarte
Djené Dakonam Ortega
29′ 67′ Antonio García Aranda
Mathías Olivera Miramontes90′
Sergio Postigo Redondo
Damián Nicolás Suárez Suárez90′
82′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Mauro Wilney Arambarri Rosa
89′ José Luis Morales Nogales
Nemanja Maksimović
51′ Nemanja Radoja
David Remeseiro Salgueiro73′
67′ Sergio León Limones
David Timor Copoví87′
Roger Martí Salvador
Ángel Luis Rodríguez Díaz13′
67′ Hernâni Jorge Santos Fortes
Jaime Mata Arnaiz 71′ (k.) 80′
Daniel Cárdenas Lindez
Leandro Chichizola
Aitor Fernández Abarisketa
Erick Cathriel Cabaco Almada
67′ Carlos Clerc Martínez
Florent Gregoire Poulolo
89′ Alejandro Blesa Pina
Hugo Duro Perales73′
67′ Jose Campana
Jorge Molina Vidal80′
Giorgi Kochorashvili
Amath Ndiaye
82′ Joan Monterde Raygal

Rubén Rochina Naixes

67′ Borja Mayoral Moya

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Levante otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Levante w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Getafe CF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.