• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Espanyol Barcelona - Celta Vigo 0-0

19 lipca na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbył się mecz 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Celta Vigo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 21:00 | Stadion: RCDE Stadium | Arbiter: A. Vega
RCD Espanyol Barcelona
Real Club Celta de Vigo
0
0

Jedenastka Espanyolu Barcelona przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół Celta Vigo wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 15 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Filip Bradarić z Celta Vigo. Była to 26. minuta spotkania.

W 63. minucie Melendo został zastąpiony przez Matíasa Vargasa. W 65. minucie kartkę otrzymał Lucas Olaza z zespołu gości.

Kibice Espanyolu Barcelona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Víctora Campuzana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Wu Lei. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Celta Vigo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Gabriel Fernández, a murawę opuścił Brais Méndez. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Celta Vigo: Jacobo González, Pape Diop, a na ich miejsce weszli Fran Beltrán, Pione Sisto.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Hugo Mallo Novegil
81′ David López Silva
Jeison Fabián Murillo Cerón
89′ Dídac Vilá Rosselló
Lucas René Olaza Catrofe65′
63′ Óscar Melendo Jiménez
Francisco José Beltrán Peinado88′
Pol Lozano Vizuete
Filip Bradarić26′ 78′
81′ Nicolás Melamed Ribaudo
Brais Méndez Portela86′
80′ Marc Roca Junqué
Iago Aspas
72′ Lei Wu
Santiago Mina Lorenzo
90′ Adrián Embarba Blázquez
Pione Sisto88′
Andrés Tomás Prieto Albert
Iago Domínguez Rodríguez
81′ Adrià Giner Pedrosa
Dragan Rosić
81′ Edinaldo Gomes Pereira
Pape Cheikh Diop Gueye88′
80′ Víctor Sánchez Mata
Jacobo González Rodrigañez88′ 90′
63′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Okay Yokuşlu78′
Daniel Villahermosa Martínez
Gabriel Matías Fernández Leites86′
72′ Víctor Campuzano Bonilla
Juan Hernández García

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Celta Vigo przyznał trzy.

Zespół Espanyolu Barcelona w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.