• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - FC Barcelona 0-5 (0-3)

19 lipca na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbył się mecz 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Barcelony. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barcelony 5-0.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 17:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Arbiter: J. Martínez Munuera
Nélson Semedo 57'

Od pierwszych minut drużyna Barcelony (”Barca”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Alavésu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony w 24. minucie spotkania, gdy Ansu Fati strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Lionel Messi.

Niedługo później Lionel Messi wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Barki”, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie spotkania. To już dwudzieste czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Riquiego Puiga.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Jordi Alba.

Drugą połowę jedenastka Alavésu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Laguardię wszedł Alberto Rodríguez. Trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pere Pons, a murawę opuścił Lucas Pérez.

Na drugą połowę zespół Alavésu wyszedł w zmienionym składzie, za Olivera Burke'a wszedł Luis Rioja. Na murawie, jak to często zdarzało się Barcelonie w tym sezonie, pojawił się Nélson Semedo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 50. minucie Clémenta Lengleta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barcelony w 57. minucie spotkania, gdy Nélson Semedo zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Riqui Puig.

W 58. minucie Sergio Busquets zastąpił Frenkie de Jonga.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lionel Messi z ”Barki”. Ponownie asystę zanotował Jordi Alba.

W 78. minucie w zespole Barcelony doszło do zmiany. Martin Braithwaite wszedł za Ansu Fatiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-5.

Jordi Alba
46′ Víctor Laguardia Cisneros
Ronald Federico Araújo da Silva
Lisandro Magallán
Clément Nicolas Laurent Lenglet50′
Adrián Marín Gómez
Sergi Roberto
46′ Oliver Burke
Sergio Busquets58′
65′ Víctor Camarasa Ferrando
Ricard Puig Martí
59′ Manuel Alejandro García Sánchez
Arturo Vidal
Edgar Antonio Méndez Ortega
Lionel Messi  34′, 75′
46′ Lucas Pérez Martínez
Luis Suarez  44′
José Luis Sanmartín Mato
Anssumane Fati  24′ 78′
Aritz Castro Pérez
Arnau Tenas Ureña
65′ Abdallahi Mohamed Mahmoud
Marc-André ter Stegen
Rafael Jesús Navarro Mazuelos
Nelson Semedo50′  57′
46′ Alberto Rodríguez Baró
Frenkie de Jong58′
59′ Ljubomir Fejsa
Martin Braithwaite Christensen78′
46′ Pere Pons Riera

José Luis Rodríguez Francis

Borja Sainz Eguskiza

Aleix Vidal

Paulino De la Fuente Gómez

46′ Luis Jesús Rioja González

Wyjątkowa nieporadność napastników Alavésu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Barcelony zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Alavésu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Alavésu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.