• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: CD Leganés - Real Madryt 2-2 (1-1)

19 lipca na Estadio Municipal de Butarque odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Leganés i Realu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

38. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-19 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Guillermo Cuadra
Asensio 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Leganés plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Realu (”Królewscy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Isco.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leganés: Reciowi w 39. i Aitorowi Ruibalowi w 43. minucie.

Zawodnicy Leganés nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu Bryan Gil wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Jonathan Silva.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Leganés nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Manu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Drugą połowę jedenastka Leganés rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aitora Ruibala wszedł Guerrero. Także zespół Realu wyszedł w zmienionym składzie, za Sergia Ramosa wszedł Nacho.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Bustinza z jedenastki gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Realu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Asensio. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Isca.

W 55. minucie Recio został zmieniony przez Roque Mesę. W tej samej minucie w drużynie Leganés doszło do zmiany. Roger Assalé wszedł za Rodriego Tarína. W 56. minucie kartką został ukarany Jonathan Silva, zawodnik Leganés.

Chwilę później trener Realu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Casemira. Na boisko wszedł Toni Kroos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Karim Benzema został zmieniony przez Lukę Jović, a za Asensia wszedł na boisko Brahim Díaz, co miało wzmocnić zespół Realu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ibrahima Amadou na Javiera Avilésa w 77. minucie. W 66. minucie kartkę dostał Brahim Díaz, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Roger Assalé. Asystę przy bramce ponownie zanotował Jonathan Silva.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Alphonse Areola
49′ Unai Bustinza Martínez
Eder Gabriel Militao
Roberto José Rosales Altuve
Ferland Mendy
56′ Jonathan Cristian Silva
Sergio Ramos  9′ 46′
Dimitrios Siovas
Casemiro61′
55′ Rodrigo Tarín Higón
Alarcon Suarez Isco
77′ Ibrahim Amadou
Federico Valverde
39′ 55′ José Luis García del Pozo
Lucas Vázquez Iglesias
46′ Manuel Garrido Álvarez
Marco Asensio Willemsen  52′ 61′
 45′ Bryan Gil Salvatierra
Karim Benzema61′
43′ 46′ Aitor Ruibal García
Luka Modrić
55′ Roque Mesa Quevedo
Brahim Abdelkader Díaz61′ 66′
46′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Mariano Díaz Mejía
77′ Javier Avilés Cortés
Luka Jović61′
55′  78′ Roger Claver Djapone Assalé
Rodrygo Silva de Goes
46′ Miguel Ángel Guerrero Martín

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”Królewskim” przyznał jedną.

Jedenastka Leganés w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.