• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 38. kolejka Primera Division: Atletico - Real Sociedad 1-1 (1-0)

19 lipca na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico i Realu Sociedad. Mecz zakończył się remisem 1-1.

H. Herrera 87' (samob.)

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą trzecia i szósta drużyna Primera Division.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Gorosablowi z Realu Sociedad.

Nieoczekiwanie to piłkarze Atletico otworzyli wynik. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Koke. Bramka padła po podaniu Alvara Moraty.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Thomasowi Parteyowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico.

Na drugą połowę drużyna Realu Sociedad wyszła w zmienionym składzie, za Llorente'a wszedł Elustondo. Kibice Realu Sociedad nie mogli już doczekać się wprowadzenia Barrenetxeę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gorosabel.

Trener Atletico postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Ángel Correa, a murawę opuścił Thomas Partey. W tej samej minucie za Diego Costę wszedł Yannick Carrasco. Między 56. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico: Vitolo, Alvaro Morata, Kieran Trippier, na ich miejsce weszli: João Félix, Llorente, José Gimenez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Isaka, Martina Ødegaarda, Mikela Oyarzabala zajęli: Willian José, Portu, Adnan Januzaj.

W 87. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Atletico Hector Herrera. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Monreal z drużyny gości. Była to 90. minuta meczu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Diego Javier Llorente Ríos46′
78′ Kieran Trippier
Ignacio Monreal90′
87′ (samob.) Hector Herrera
Martin Ødegaard65′
 30′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Mikel Merino Zazón
45′ 56′ Thomas Teye Partey
Igor Zubeldía Elorza
56′ Victor Machin Perez Vitolo
Martín Zubimendi Ibáñez
56′ Da Silva Diego Costa
Alexander Isak64′
65′ Alvaro Morata
Mikel Oyarzabal Ugarte78′
Antonio Adan Garrido
Alejandro Remiro Gargallo
Santiago Arias
Andoni Zubiaurre Dorronsoro
78′ José Gimenez
Aritz Elustondo Irribaria46′
56′ Yannick Carrasco
Aihen Muñoz Capellán
Thomas Lemar
Jon Pacheco Dozagarat
65′ Marcos Llorente Moreno
Joseba Zaldúa Bengoetxea
56′ Ángel Martín Correa
Adnan Januzaj78′
56′ João Félix Sequeira
David Zurutuza Veillet
Ivan Šaponjić
Ander Barrenetxea Muguruza46′

Willian José da Silva64′

Roberto López Alcaide

Cristian Portugués Manzanera65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Atletico otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.