• 5 .Valencia CF (4 pkt.)
  • 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 37. kolejka Primera Division: SD Eibar - Real Valladolid CF 3-1 (2-0)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 16 lipca, zespół Eibaru wygrał z Realem Valladolid 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Ipurúa.

37. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-16 18:30 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Arbiter: C. Soto Grado
Sergi Guardiola 71'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Realu Valladolid zajmowała 14., natomiast drużyna Eibaru - 15. pozycję.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Eibaru wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Rafie, piłkarzowi gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Eibaru otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Bigas. Asystę zaliczył Pedro León.

W 24. minucie sędzia przyznał kartkę Sergiowi Álvarezowi z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Eibaru, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Takashi Inui.

W 32. minucie za Kikę wszedł Antoñito. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 61. minutą, boisko opuścili zawodnicy Eibaru: Sergio Álvarez, Paulo Oliveira, na ich miejsce weszli: Papa Diop, Esteban Burgos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toniego Suáreza, Pabla Hervíasa zajęli: Sergi Guardiola, Víctor García. Niestety w 65. minucie meczu Caro bramkarz Realu Valladolid z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Samu Péreza - rezerwowego bramkarza zespołu.

W tej samej minucie trener Eibaru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Charles, a murawę opuścił Takashi Inui. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Estebanowi Burgosowi z Eibaru.

W 71. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Sergiego Guardioli. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Eibaru: Sergi Enrich, Sebastian Cristoforo, a na ich miejsce weszli Quique González, Pedro León.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eibaru w 90. minucie spotkania, gdy Pablo De Blasis strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Pablo De Blasis, piłkarz Eibaru.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

José Antonio Caro Díaz
 21′ Pedro Bigas Rigo
Francisco Olivas Kiko32′
48′ Paulo André Rodrigues de Oliveira
José Ignacio Martínez García
17′ Luís Rafael Soares Alves
Javier Moyano Lujano
Álvaro Tejero Sacristán
Javier Sánchez de Felipe
24′ 46′ Sergio Álvarez Díaz
Matheus Fernandes Siqueira
 90′ (k.) 90′ Pablo Ezequiel De Blasis
Pablo Hervías Ruiz61′
Eduardo Expósito Jaén
Federico San Emeterio Díaz
 28′ 65′ Takashi Inui
Laureano Antonio Villa Suárez46′
79′ Sanchez Gil Pedro Leon
Sandro Ramirez
79′ Enrique González Casín
Enes Ünal
Marko Dmitrović
Jordi Masip
48′ 68′ Esteban Rodrigo Burgos
Samuel Pérez Fariña65′
Roberto Antonio Correa Silva
Diego Alende López
José Ángel Valdés Díaz
Antonio Jesús Regal Angulo32′
79′ Sebastian Cristoforo
Víctor García Raja61′
46′ Papa Kouly Diop
Sergio Guardiola Navarro46′  71′ 71′ (k.)
65′ Charles Días Barbosa de Oliveira
Óscar Plano Pedreño
79′ Sergio Enrich Ametller
Waldo Rubio Martín
Enrique García Martínez

Sędzia nie ukarał zawodników Realu Valladolid żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Realu Valladolid wymieniła czterech graczy.