• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 37. kolejka Primera Division: Real Madryt - Villarreal CF 2-1 (1-0)

16 lipca na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu i Villarreal CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu 2-1.

Iborra 83'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą pierwsza i piąta drużyna Primera Division.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sofianowi Chakli z jedenastki Villarreal CF. Była to 18. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Karim Benzema wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu (”Królewscy”), zdobywając bramkę w 29. minucie spotkania. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Luka Modrić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Królewskich”.

Trener Villarreal CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Bruno, a murawę opuścił Rubén Peña. Drugą połowę drużyna Villarreal CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Samuela Chukwueze'a wszedł Javi Ontiveros.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Real: Daniemu Carvajalowi w 54. i Luce Modriciowi w 62. minucie. W tej samej minucie za Rodryga wszedł Vinicius Junior. Kibice Realu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Asensia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Eden Hazard. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Villarreal CF: Cazorla, Iborra, a na ich miejsce weszli Moi Gómez, Manu Morlanes. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Xavi Quintillà, zawodnik Villarreal CF.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karim Benzema z Realu. W 82. minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Trigueros wszedł za André-Franka Zamba.

Mimo że jedenastka Villarreal CF nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Iborra. Przy strzeleniu gola pomagał Mario.

W 86. minucie kartkę dostał Isco z Realu. Zespołowi Villarreal CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Realu.

Sergio Asenjo Andres
54′ 85′ Daniel Carvajal Ramos
Samuel Chimerenka Chukwueze46′
84′ Toni Kroos
Moisés Gómez Bordonado62′
62′ 84′ Luka Modrić
Manuel Morlanes Ariño62′
62′ Rodrygo Silva de Goes
Rubén Peña Jiménez46′
 29′, 77′ (k.) Karim Benzema
André-Frank Zambo Anguissa82′
62′ Eden Hazard
Alberto Moreno
84′ 86′ Alarcon Suarez Isco
Alejandro Baena Rodríguez
84′ Federico Valverde
Soriano Llido Bruno46′
85′ Lucas Vázquez Iglesias
Santi Cazorla62′
Brahim Abdelkader Díaz
Vicente Iborra62′  83′
62′ Marco Asensio Willemsen
Manuel Trigueros Munoz82′
62′ Vinicius Junior
Fernando Niño Rodríguez

Piłkarze Realu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.