• 5 .Granada CF (6 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (5 pkt.)
  • 7 .Celta Vigo (5 pkt.)
  • 8 .Atletico Madryt (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 37. kolejka Primera Division: Real Club Celta de Vigo - Levante UD 2-3 (2-2)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 16 lipca, zespół Celta Vigo przegrał z Levante 2-3 (2-2). Spotkanie odbyło się na Abanca-Balaídos.

Borja Mayoral 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Celta Vigo wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Levante otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Enis Bardhi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Campana.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Levante, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie Enis Bardhi po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Roger Martí.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Santi Mina. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nestor Araujo.

W 42. minucie żółtą kartkę obejrzał Rafinha z zespołu gospodarzy.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu Iago Aspas wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Santiego Miny.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Celta Vigo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Filip Bradarić, a murawę opuścił Okay Yokuşlu. Na drugą połowę drużyna Celta Vigo wyszła w zmienionym składzie, za Frana Beltrána wszedł Nolito.

Niedługo później Borja Mayoral wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levante, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Rochina.

W 59. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Miramón osłabiając tym samym zespół Levante. W 66. minucie Roger Martí został zastąpiony przez Coke'a. Trener Levante wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Melerę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Enis Bardhi.

Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Celta Vigo: Kevin Vázquez, Brais Méndez, Nestor Araujo, na ich miejsce weszli: Hugo Mallo, Gabriel Fernández, Juan Hernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bori Mayorala, Rochiny, Nemani Radoi zajęli: Morales, Nikola Vukcevic, Postigo. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Nolito z Celta Vigo. Była to 84. minuta starcia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nolito osłabiając drużynę Celta Vigo. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 84. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Jorge Ruiz Ojeda
90′ Nestor Araujo Razo
Carlos Clerc Martínez
Jeison Fabián Murillo Cerón
Jorge Miramón Santagertrudis59′
Lucas René Olaza Catrofe
Rúben Miguel Nunes Vezo
80′ Kevin Vázquez Comesaña
Roberto Suárez Pier
84′ Brais Méndez Portela
Enis Bardhi  11′, 28′ 77′
46′ Francisco José Beltrán Peinado
Jose Campana
42′ Alcantara Rafinha
Nemanja Radoja90′
46′ Okay Yokuşlu
Rubén Rochina Naixes90′
 45′ Iago Aspas
Borja Mayoral Moya  52′ 77′
 36′ Santiago Mina Lorenzo
Roger Martí Salvador66′
Dragan Rosić
Aitor Fernández Abarisketa
José Manuel Fontán Mondragón
Jorge Andújar Moreno Coke66′
80′ Hugo Mallo Novegil
Oscar Duarte
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
Antonio García Aranda
Sergio Bermejo Lillo
Sergio Postigo Redondo90′
46′ Filip Bradarić
Alejandro Blesa Pina
Pape Cheikh Diop Gueye
Giorgi Kochorashvili
Jacobo González Rodrigañez
Gonzalo Julián Melero Manzanares77′
84′ Gabriel Matías Fernández Leites
José Luis Morales Nogales77′
90′ Juan Hernández García
Nikola Vukcevic90′
46′ 84′ 90′ Manuel Agudo Duran Nolito
Sergio León Limones
Pione Sisto
Hernâni Jorge Santos Fortes

Zawodnicy Celta Vigo otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.