• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 37. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - CD Leganés 0-2 (0-0)

16 lipca na San Mamés Barria odbył się mecz 37. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Athletic Bilbao i Leganés. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leganés 2-0.

R. Assalé 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Athletic Bilbao wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Athletic Bilbao próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie arbiter wyrzucił z boiska Unaiego Simóna z Athletic Bilbao.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Athletic Bilbao jak grom z jasnego nieba, trener w 26. minucie ściągnął z boiska pomocnika Oihana Sanceta, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Iago Herrerín. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 43. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Leganés: Bustinzie i Erasowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie żółtą kartkę otrzymał Raul Garcia z drużyny gospodarzy. W 59. minucie za Manu wszedł Guerrero.

Chwilę później trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Roque Mesa, a murawę opuścił Eraso. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Muniaina z Athletic Bilbao, a w 76. minucie Rubena Salvadora z drużyny przeciwnej. Między 69. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Athletic Bilbao: Williams, De Marcos, na ich miejsce weszli: Asier Villalibre, Capa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Rosalesa, Ibrahima Amadou zajęli: Roger Assalé, Javier Avilés.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leganés w 79. minucie spotkania, gdy Guerrero strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Roger Assalé.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Athletic Bilbao: Dani García, Kenan Kodro, a na ich miejsce weszli Mikel Vesga, Raul Garcia.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Leganés, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Roger Assalé. Przy zdobyciu bramki pomagał Javier Avilés.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

CD Leganés
22′ Unai Simón Mendibil
Iván Cuéllar Sacristán
Yeray Álvarez López
Unai Bustinza Martínez43′
Yuri Berchiche Izeta
Roberto José Rosales Altuve72′
69′ Óscar de Marcos Arana
Dimitrios Siovas
Unai Núñez Gestoso
Rodrigo Tarín Higón
53′ 82′ Raul Garcia Escudero
Ibrahim Amadou75′
Unai López Cabrera
Javier Eraso Goñi43′ 61′
26′ Oihan Sancet Tirapu
Ruben Salvador Perez Del Marmol76′
82′ Mikel Vesga Arruti
Manuel Garrido Alvarez59′
63′ Iker Muniain Goñi
Bryan Gil Salvatierra
69′ Iñaki Williams Arthuer
Aitor Ruibal García
26′ Iago Herrerín Buisán
Pablo Lombo Suárez
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Juan Soriano
69′ Ander Capa Rodríguez
Iván Amores Alonso
82′ Daniel García Carrillo
Roque Mesa Quevedo61′
Ibai Gomez Perez
Javier Avilés Cortés75′
Mikel San Jose
Roger Claver Djapone Assalé72′  90′
82′ Kenan Kodro
Miguel Ángel Guerrero Martín59′  79′
69′ Asier Villalibre Molina

Przewaga zespołu Athletic Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Athletic Bilbao w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Leganés w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.