• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Real Sociedad 1-2 (0-0)

W meczu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 13 lipca, drużyna Villarreal CF przegrała z Realem Sociedad 1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio de la Cerámica.

Llorente 75'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się piąty i siódmy zespół Primera Division.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka Villarreal CF wygrała aż 17 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Villarreal CF i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Villarreal CF wyszedł w zmienionym składzie, za Fera Niña wszedł Samuel Chukwueze. Trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Willian José, a murawę opuścił Alexander Isak. Willian José nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego 11. gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 53. minucie za Barrenetxeę wszedł Portu.

Bramkarz Villarreal CF wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Willian José. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Martin Ødegaard.

W 62. minucie Moi Gómez został zmieniony przez Brunona, co miało wzmocnić drużynę Villarreal CF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Ødegaarda na Zubeldíę. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Robin Le Normand z jedenastki gości. Była to 70. minuta meczu.

Zespół Villarreal CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 75. minucie celnym strzałem popisał się Llorente. Przy strzeleniu gola pomagał Mikel Oyarzabal.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Villarreal CF doszło do zmiany. Álex Baena wszedł za Triguerosa.

Niedługo później Cazorla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, strzelając gola w 85. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Samuel Chukwueze.

W 86. minucie Monreal został zmieniony przez Aihena Muñoza, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Sociedad. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Ontiverosa na Maria. Drużynie Villarreal CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Realu Sociedad.

Diego Javier Llorente Ríos  75′
 85′ Santi Cazorla
Ignacio Monreal86′
62′ Moisés Gómez Bordonado
Martin Ødegaard65′
35′ 89′ Javier Ontiveros Parra
Mikel Merino Zazón2′
Rubén Peña Jiménez
Martín Zubimendi Ibáñez
36′ 77′ Manuel Trigueros Munoz
Alexander Isak46′
André-Frank Zambo Anguissa
Ander Barrenetxea Muguruza53′
46′ Fernando Niño Rodríguez
Aihen Muñoz Capellán86′
89′ Gaspar Mario
Jon Pacheco Dozagarat
Xavier Quintillà Guasch
Joseba Zaldúa Bengoetxea
77′ Alejandro Baena Rodríguez
Naïs Djouahra
62′ Soriano Llido Bruno
Igor Zubeldía Elorza65′
46′ Samuel Chimerenka Chukwueze