• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: Sevilla FC - RCD Mallorca 2-0 (1-0)

W pojedynku 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 12 lipca, jedenastka Sevilla FC wygrała z RCD Mallorca 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Y. En-Nesyri 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Sevilla FC wygrała aż 13 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie kartką został ukarany Ante Budimir, zawodnik RCD Mallorca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sevilla FC w 41. minucie spotkania, gdy Lucas Ocampos strzelił z karnego pierwszego gola. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Joan Jordán z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sevilla FC.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Franowi Gámezowi, piłkarzowi gości. W 64. minucie Óliver Torres został zmieniony przez Youssefa Ena-Nesyriego.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Yassine Bounou z Sevilla FC. Trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Júniora Lago. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Iddrisu Mohammed. Chwilę później trener Sevilla FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Suso, a murawę opuścił Munir.

Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Sevilla FC: Joan Jordán, Lucas Ocampos, Ever Banega, na ich miejsce weszli: Nemanja Gudelj, Luuk de Jong, Franco Vázquez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Frana Gámeza, Juana Hernándeza zajęli: Abdón Prats, Aleksandar Trajkovski. W 83. minucie kartkę dostał Youssef En-Nesyri, zawodnik Sevilla FC.

Zespół RCD Mallorca ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Youssef En-Nesyri. W zdobyciu bramki pomógł Yassine Bounou.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Pablo Chavarría, Josep Señé, a na ich miejsce weszli Takefusa Kubo, Salva Sevilla. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Sevilla FC
65′ Yassine Bounou
Takefusa Kubo86′
 41′ (k.) 82′ Lucas Ariel Ocampos
Iddrisu Baba Mohammed65′
64′ Óliver Torres Munoz
Alejandro Pozo Pozo
82′ Ever Banega
Daniel José Rodríguez Vázquez
Francisco Fernando
Salvador Sevilla López86′
44′ 70′ Joan Jordán Moreno
Ante Budimir36′
70′ Munir El Haddadi
Aleix Febas Pérez
70′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Luka Romero Bezzana
70′ Nemanja Gudelj
Josep Señé Escudero86′
Genaro Rodríguez Serrano
Pablo Chavarría86′
82′ Franco Damián Vázquez
Júnior Wakalibille Lago65′
82′ Luuk de Jong
Abdón Prats Bastidas72′
64′  84′ 83′ Youssef En-Nesyri
Yannis Salibur
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Aleksandar Trajkovski72′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.