• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: SD Eibar - Real Betis Balompié 1-0 (1-0)

5 maja na Estadio Municipal de Ipurúa odbyło się spotkanie 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Eibaru i Realu Betis B. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eibaru 1-0. Mecz obejrzało 4 725 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-05-05 14:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 4725 | Arbiter: I. Villanueva
SD Eibar
Real Betis Balompié
1
0
Cote 45'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Realu Betis B zajmował 11., natomiast jedenastka Eibaru - 12. pozycję.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Realu Betis B wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Cote dla jedenastki Eibaru. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Fabian Orellana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eibaru.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Real Betis B: Bartrze w 54. i Tello w 58. minucie. Chwilę później trener Eibaru postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pedro Leóna wszedł Paulo Oliveira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ramis, zawodnik Eibaru. W 67. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Kibice Realu Betis B nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Laineza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Francis Guerrero.

W 79. minucie kartkę dostał Cote z drużyny gospodarzy. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Realu Betis B doszło do zmiany. William Carvalho wszedł za Andresa Guardada. W 84. minucie Wilfrid Jaures zastąpił Jeségo.

W 87. minucie kartkę obejrzał Gonzalo Escalante z Eibaru. W drugiej połowie nie padły gole.

Marc Bartra54′
67′ Iván Ramis Barrios
Zouhair Feddal Agharbi
 45′ 79′ 90′ José Ángel Valdés Díaz
Héctor Junior Firpo Adames
Sergio Álvarez Díaz
Andres Guardado81′
Pablo Ezequiel De Blasis
Francisco Javier Guerrero Martín74′
87′ Gonzalo Escalante
Wilfrid Jaures Kaptoum84′
Joan Jordán Moreno
Sanchez Joaquin
Fabian Orellana
Giovani Lo Celso 67′ (k.)
62′ Sanchez Gil Pedro Leon
Lorenzo Jesús Morón García
84′ Sergio Enrich Ametller
Cristian Tello58′
Asier Riesgo Unamuno
Pau López Sabata
90′ Jordi Calavera Espinach
Sidnei Rechel da Silva Júnior
62′ Paulo André Rodrigues de Oliveira
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Miguel Marí Sanchez
William Carvalho81′
Charles Días Barbosa de Oliveira
Diego Lainez Leyva74′
84′ Enrique García Martínez
Sergio León Limones
Pere Milla Peña
Jesé Rodríguez Ruiz84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Eibaru otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.