• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Athletic Bilbao 1-0 (1-0)

W spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 5 maja, jedenastka Realu Valladolid wygrała z Athletic Bilbao 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Municipal José Zorrilla obejrzało 21 151 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-05-05 18:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 21151 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Real Valladolid CF
Athletic Bilbao
1
0
Waldo Rubio 21'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Realu Valladolid przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to jedenastka Athletic Bilbao zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Athletic Bilbao wygrała aż 16 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartką został ukarany Óscar Plano, piłkarz Realu Valladolid.

Jedynego gola meczu strzelił Waldo Rubio dla drużyny Realu Valladolid. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Rubén Alcaraz.

Między 30. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Valladolid.

Trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Raul Garcia, a murawę opuścił Iñigo Córdoba. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Borję Fernándeza z Realu Valladolid, a w 55. minucie Mikel San Jose z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Ander Capa zastąpił Aduriza. Na murawie, jak to często zdarzało się Realowi Valladolid w tym sezonie, pojawił się Antoñito, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Óscara Plana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 68. minucie Muniain został zmieniony przez Ibaiego, co miało wzmocnić jedenastkę Athletic Bilbao. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Walda Rubia na Toniego Suáreza w 77. minucie oraz Sergiego Guardiolę na Joaquína Fernándeza w tej samej minucie.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Athletic Bilbao i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Óscar de Marcos Arana
41′ Rubén Alcaraz Jiménez
Unai Núñez Gestoso
35′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Iñigo Córdoba Querejeta46′
83′ Sergio Guardiola Navarro
Daniel García Carrillo30′
Enes Ünal
Mikel San Jose55′
11′ 65′ Óscar Plano Pedreño
Iñaki Williams Arthuer
 21′ 77′ Waldo Rubio Martín
Iker Muniain Goñi90′ 68′
Yoel Rodríguez Oterino
Unai Simón Mendibil
65′ Antonio Jesús Regal Angulo
Mikel Balenziaga Oruesagasti
50′ Borja Fernández Fernández
Íñigo Martínez Berridi
83′ Joaquín Fernández Moreno
Raul Garcia Escudero46′
Sergio Gontan Gallardo
Ibai Gomez Perez68′
77′ 84′ Laureano Antonio Villa Suárez
Unai López Cabrera
Duje Czop
Aritz Aduriz59′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Athletic Bilbao dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną więcej.