Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: RCD Espanyol Barcelona - SD Eibar 0-2 (0-2)

W meczu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 12 lipca, zespół Espanyolu Barcelona przegrał z Eibarem 0-2 (0-2). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

W  meczu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 12 lipca, zespół Espanyolu Barcelona przegrał  z Eibarem  0-2 (0-2). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Espanyolu Barcelona wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Espanyolu Barcelona próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eibaru w 25. minucie spotkania, gdy Edu Expósito strzelił z karnego pierwszego gola.

W 36. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Edu Expósito nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Espanyol Barcelona: Dídacowi Vili w 52. i Marcowi Roce w 58. minucie. W tej samej minucie Víctor Campuzano zastąpił Raúla de Tomása.

W 65. minucie kartkę obejrzał Álvaro Tejero z drużyny gości. Kibice Eibaru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergiego Enricha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kike. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Nico Melamed wszedł za Adriego Embarbę.

W tej samej minucie trener Espanyolu Barcelona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Wu Lei, a murawę opuścił Melendo. W 76. minucie kartką został ukarany Sergi Enrich, zawodnik gości.

Przewaga jedenastki Espanyolu Barcelona w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Espanyolu Barcelona w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy czwartek drużyna Eibaru będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Real Valladolid CF. Tego samego dnia Valencia Club de Futbol będzie gościć zespół Espanyolu Barcelona.