• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: Levante UD - Athletic Bilbao 1-2 (0-2)

12 lipca na Estadio Camilo Cano w La Nucíi odbył się mecz 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Levante i Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Athletic Bilbao 2-1.

Raul Garcia 4',45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 starcia zespół Athletic Bilbao wygrał 15 razy i zanotował sześć porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Raul Garcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Íñigo Martínez z Athletic Bilbao. Była to 16. minuta starcia.

Zespół Levante ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Athletic Bilbao, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Raul Garcia. Asystę przy bramce zaliczył De Marcos.

W 62. minucie w jedenastce Levante doszło do zmiany. Nemanja Radoja wszedł za Nikolę Vukcevica. Kibice Levante nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rogera Martíego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie 11 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Morales. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Athletic Bilbao w tym sezonie, pojawił się Lekue, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Williamsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Oihan Sancet został zastąpiony przez Iñiga Córdobę.

Zawodnicy Levante odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył Enis Bardhi. Przy strzeleniu gola pomagał Borja Mayoral.

Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Levante: Enis Bardhi, Rochina, Oscar Duarte, na ich miejsce weszli: Hernâni, Giorgi Kochorashvili, Melero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raula Garcii, Muniaina zajęli: Asier Villalibre, Kenan Kodro. Drużynie Levante zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Athletic Bilbao.

Mikel Balenziaga Oruesagasti
89′ Oscar Duarte
Óscar de Marcos Arana
Rúben Miguel Nunes Vezo
Íñigo Martínez Berridi16′
Sergio Postigo Redondo
Unai Núñez Gestoso
62′ José Luis Morales Nogales
Raul Garcia Escudero  4′, 45′ 87′
 71′ 73′ Enis Bardhi
Unai López Cabrera
Jose Campana
Oihan Sancet Tirapu67′
89′ Rubén Rochina Naixes
Mikel Vesga Arruti
62′ Nikola Vukcevic
Iñigo Córdoba Querejeta67′
89′ Giorgi Kochorashvili
Ibai Gomez Perez
89′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Joan Monterde Raygal
Mikel San Jose
62′ Nemanja Radoja
Unai Vencedor Paris
Sergio León Limones
Kenan Kodro87′
62′ Roger Martí Salvador
Asier Villalibre Molina87′
73′ Hernâni Jorge Santos Fortes

Sędzia nie ukarał piłkarzy Levante żadną kartką, natomiast zawodnikom Athletic Bilbao przyznał jedną żółtą.

Drużyna Levante w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Athletic Bilbao w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.