• 5 .Valencia CF (4 pkt.)
  • 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: CD Leganés - Valencia Club de Futbol 1-0 (1-0)

12 lipca na Estadio Municipal de Butarque odbył się mecz 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Leganés i Valencia CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leganés 1-0.

36. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-12 19:30 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: M. Melero López
CD Leganés
Valencia Club de Futbol
1
0
Salvador Perez Del Marmol 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Valencia CF wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danielowi Wassowi z Valencia CF. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Ruben Salvador dla drużyny Leganés. Bramka padła w tej samej minucie. W 22. minucie Kévin Rodrigues zastąpił Bryana Gila.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Leganés.

Na drugą połowę drużyna Valencia CF wyszła w zmienionym składzie, za Geoffreya Kondogbię wszedł Ferran Torres. W 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jonathan Silva, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 60. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 62. minucie Guerrero został zmieniony przez Roque Mesę, co miało wzmocnić zespół Leganés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Wassa na Alessandra Florenziego. Trener Valencia CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Denisa Czeryszewa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jaume Costa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Leganés: Roque Mesie w 70. i Aitorowi Ruibalowi w 80. minucie. W 74. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Lee Kang-In wszedł za Gabriela Paulistę. Niedługo później trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Recio, a murawę opuścił Ruben Salvador.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Leganés za Bryana Gila wszedł Javier Avilés, a w drużynie Valencia CF Kevin Gameiro zmienił Sobrinę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Chidozie Collinsowi i Reciowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Jaume Doménech Sánchez
90′ Chidozie Collins Awaziem
Jaume Vicent Costa Jordá64′
22′ Kévin Manuel Rodrigues
Gabriel Armando de Abreu74′
Roberto José Rosales Altuve
Mouctar Diakhaby
54′ Jonathan Cristian Silva
Daniel Parejo 60′ (k.)
 18′ (k.) 86′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Daniel Wass9′ 64′
62′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Kevin Gameiro86′
80′ Aitor Ruibal García
Eliaquim Mangala
86′ 90′ José Luis García del Pozo
Thierry Rendall Correia
62′ 70′ Roque Mesa Quevedo
Denis Czeryszew64′
Alexander Szymanowski
Kang-In Lee74′
86′ Javier Avilés Cortés
Carlos Soler Barragán
Roger Claver Djapone Assalé
Ferran Torres García46′
Manuel Garrido Álvarez
Rubén Sobrino Pozuelo86′
22′ 86′ Bryan Gil Salvatierra
Manuel Javier Vallejo Galván

Przewaga zespołu Valencia CF w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Valencia CF pokazał jedną żółtą.

Zespół Leganés wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.