• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: CA Osasuna - Real Club Celta de Vigo 2-1 (1-1)

W spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Osasuny zwyciężyła z Celta Vigo 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio El Sadar w Pampelunej.

Santi Mina 10'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Celta Vigo wygrał 12 razy i zanotował cztery porażki oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter pokazał kartkę Aridane'owi z Osasuny.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie Santi Mina dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Iago Aspas.

W 18. minucie kartką został ukarany Jorge Sáenz, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Enric Gallego. Asystę przy bramce zaliczył Pervis Estupiñán.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Celta Vigo rozpoczął w zmienionym składzie, za Jorge Sáenza wszedł Nolito. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Garcíę z Osasuny, a w 59. minucie Rafinhę z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Celta Vigo postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rafinhę wszedł Kevin Vázquez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Celta Vigo nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. W tej samej minucie Fran Beltrán został zastąpiony przez Filipa Bradaricia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Osasuny doszło do zmiany. Nacho Vidal wszedł za Facunda Roncaglię.

W tej samej minucie trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł José Arnáiz, a murawę opuścił Adrián. José Arnáiz bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 72. minucie Santi Mina został zmieniony przez Juana Hernándeza, a za Lucasa Olazę wszedł na boisko Brais Méndez, co miało wzmocnić drużynę Celta Vigo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darka Brašanaca na Moncayolę oraz Roberta Torresa na Kike'a Barję.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił José Arnáiz. Sytuację bramkową stworzył Oier.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Joseph Aidoo
48′ David García Zubiría
Nestor Araujo Razo
3′ Aridane Hernández Umpiérrez
Hugo Mallo Novegil
67′ Facundo Roncaglia
Lucas René Olaza Catrofe85′
Oier Sanjurjo Mate
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro18′ 46′
84′ Darko Brašanac
Francisco José Beltrán Peinado66′
Inigo Perez Soto
Alcantara Rafinha59′ 66′
84′ Roberto Torres Morales
Okay Yokuşlu
 23′ Enric Gallego Puigsech
Santiago Mina Lorenzo  10′ 72′
67′ Lopez Alvarez Adrian
Sergio Bermejo Lillo
67′ Ignacio Vidal Miralles
Brais Méndez Portela85′
84′ Jon Moncayola Tollar
Gabriel Matías Fernández Leites
Aimar Oroz Huarte
Juan Hernández García72′
67′  90′ José Manuel Arnáiz Díaz
Manuel Agudo Duran Nolito46′
84′ Enrique Barja Afonso
Pione Sisto

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Osasuny w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka Osasuny w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.