• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 36. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Real Betis Balompié 1-0 (0-0)

W pojedynku 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 11 lipca, drużyna Atletico wygrała z Realem Betis B 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie.

Diego Costa 74'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Stefan Savić, piłkarz gospodarzy.

W 42. minucie Kieran Trippier zastąpił Santiago Ariasa. A kibice Realu Betis B nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pedrazę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andres Guardado. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Barragán z Realu Betis B.

Trener Atletico postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Vitolo, a murawę opuścił Saul. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Yannick Carrasco, Diego Costa, a na ich miejsce weszli Llorente, Alvaro Morata.

W 57. minucie sędzia wyrzucił z boiska Hermosa z Atletico. W 62. minucie Ángel Correa został zmieniony przez Felipe, co miało wzmocnić drużynę Atletico. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Barragána na Emersona oraz Williama Carvalhę na Sancheza Joaquina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico w 74. minucie spotkania, gdy Diego Costa zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Yannicka Carrasca.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis B: Zouhairowi Feddalowi w 78. minucie i Emersonowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Realu Betis B: Tello, Borja Iglesias, a na ich miejsce weszli Álex Moreno, Loren Morón.

Daniel Martín Fernández
57′ Mario Hermoso Canseco
Antonio Barragan45′ 70′
Renan Augusto Lodi dos Santos
Marc Bartra
11′ Stefan Savić
Sidnei Rechel da Silva Júnior
42′ Kieran Trippier
Sergio Canales
55′ Marcos Llorente Moreno
William Carvalho70′
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Andres Guardado43′
Thomas Teye Partey
Alejandro Moreno Lopera83′
55′ . Saul Niguez
Guido Rodríguez
55′ Alvaro Morata
Lorenzo Jesús Morón García83′
62′ Ángel Martín Correa
Nabil Fekir
Antonio Adan Garrido
Joel Robles Blázquez
42′ Santiago Arias
Zouhair Feddal78′
62′ Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Edgar González Estrada
Manuel Sánchez De La Peña
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior70′ 90′
55′ Yannick Carrasco
Alfonso Pedraza Sag43′
55′ Victor Machin Perez Vitolo
Borja Iglesias Quintas83′
55′  74′ Da Silva Diego Costa
Juan Miguel Jiménez López
Ivan Šaponjić
Cristian Tello83′

Przewaga zespołu Realu Betis B w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.