• 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Valencia Club de Futbol - SD Eibar 0-1 (0-0)

28 kwietnia na Estadio de Mestalla odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Valencia CF i Eibaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eibaru 1-0. Na stadionie stawiło się 35 518 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-28 12:00 | Stadion: Estadio de Mestalla | Widzów: 35518 | Arbiter: J. Estrada Fernández
Valencia Club de Futbol
SD Eibar
0
1
Charles 90'

Drużyna Valencia CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Eibaru wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Eibaru wyszła w zmienionym składzie, za Rubéna Peñę wszedł Pablo De Blasis. W 56. minucie za Ferrána Torresa wszedł Carlos Soler.

Między 58. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Eibaru postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Pedro Leóna i na pole gry wprowadził napastnika Marca Cardonę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 77. minucie Francis Coquelin został zmieniony przez Rubéna Sobrina, co miało wzmocnić jedenastkę Valencia CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiego Enricha na Charles'a.

Po chwili trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Santi Mina, a murawę opuścił Gonçalo Guedes. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Eibar: Charles'owi w 87. i Sergiowi Álvarezowi w 90. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Eibaru zdobył Charles w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Paulo André Rodrigues de Oliveira
60′ Facundo Roncaglia
José Ángel Valdés Díaz70′
77′ Francis Coquelin
Sergio Álvarez Díaz90′
83′ Goncalo Guedes
Gonzalo Escalante
Daniel Parejo
Joan Jordán Moreno
56′ Ferran Torres García
Pablo Ezequiel De Blasis46′
56′ 58′ Carlos Soler Barragán
Miguel Marí Sanchez
83′ Santiago Mina Lorenzo
Marc Cardona Rovira71′
77′ Rubén Sobrino Pozuelo
Charles Días Barbosa de Oliveira80′  90′ 87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Eibaru wręczył trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.