• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Valencia CF - Real Valladolid 2-1 (1-0)

W starciu 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 lipca, zespół Valencia CF wygrał z Realem Valladolid 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mestalla.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-07 19:30 | Stadion: Estadio de Mestalla | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Víctor García 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Valencia CF wygrała aż 14 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valencia CF w 30. minucie spotkania, gdy Maximiliano Gómez zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Kevin Gameiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Valencia CF.

Trener Realu Valladolid wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rubéna Alcaraza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fede. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Víctor García.

W 59. minucie Víctor García został zmieniony przez Sandra Ramíreza. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Pablo Hervías, Sergi Guardiola, a na ich miejsce weszli Hatem Ben Arfa, Enes Ünal. W 64. minucie w jedenastce Valencia CF doszło do zmiany. Lee Kang-In wszedł za Carlosa Solera.

W tej samej minucie trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Manu Vallejo, a murawę opuścił Kevin Gameiro. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valencia CF: Adrii Guerrerowi w 72. i Geoffreyowi Kondogbii w 75. minucie.

Piłkarze Valencia CF w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Lee Kang-In. Asystę przy golu zaliczył Geoffrey Kondogbia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Gonçalo Guedes z Valencia CF. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

José Ignacio Martínez García
75′ Alessandro Florenzi
Antonio Jesús Regal Angulo
72′ 82′ Adrià Guerrero Aguilar
Hatem Ben Arfa59′
90′ Goncalo Guedes
Joaquín Fernández Moreno
75′ Geoffrey Kondogbia
Enrique Pérez Muñoz84′
64′ Daniel Parejo
Federico San Emeterio Díaz46′
64′ Carlos Soler Barragán
Enes Ünal59′
 30′ Maximiliano Gómez
Víctor García Raja  47′ 59′
64′ Kevin Gameiro
Javier Sánchez de Felipe84′
64′ Francis Coquelin
Rubén Alcaraz Jiménez46′
82′ Denis Czeryszew
Pablo Hervías Ruiz59′
64′  89′ Kang-In Lee
Laureano Antonio Villa Suárez
Ferran Torres García
Sergio Guardiola Navarro59′
75′ Daniel Wass
Sandro Ramirez59′
Rubén Sobrino Pozuelo

64′ Manuel Javier Vallejo Galván

Zespół Valencia CF zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Valencia CF przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.