• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: RCD Mallorca - Levante 2-0 (1-0)

W starciu 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 9 lipca, jedenastka RCD Mallorca zwyciężyła z Levante 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

T. Kubo 84'

Drużyna RCD Mallorca przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Levante wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Daniemu Rodríguezowi z jedenastki gospodarzy. Była to 21. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę RCD Mallorca w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Hernández. Przy zdobyciu bramki pomógł Alejandro Pozo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RCD Mallorca.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Raíllowi w 51. i Takefusie Kubo w 61. minucie. W 64. minucie za Morales'a wszedł Borja Mayoral.

W tej samej minucie trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hernâni, a murawę opuścił Nemanja Radoja. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Febas wszedł za Juana Hernándeza. W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sergio León, Rochina, a na ich miejsce weszli Melero, Roger Martí.

Jedenastka Levante ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie wynik ustalił Takefusa Kubo.

Kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Júniora Lago. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Takefusa Kubo. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Hernâni z Levante. W tej samej minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Pablo Chavarría wszedł za Ante Budimira.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jorge Andújar Moreno Coke
51′ Antonio José Raíllo Arenas
Antonio García Aranda
Martin Valjent
Rúben Miguel Nunes Vezo
 84′ 61′ 86′ Takefusa Kubo
Roberto Suárez Pier
Iddrisu Baba Mohammed
José Luis Morales Nogales64′
Alejandro Pozo Pozo
Enis Bardhi
21′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Jose Campana
Salvador Sevilla López
Gonzalo Julián Melero Manzanares78′
90′ Ante Budimir
Nemanja Radoja64′
 40′ 74′ Juan Camilo Hernández Suárez
Jorge Miramón Santagertrudis
74′ Aleix Febas Pérez
Sergio Postigo Redondo
Luka Romero Bezzana
Alejandro Blesa Pina
Josep Señé Escudero
Giorgi Kochorashvili
90′ Pablo Chavarría
Rubén Rochina Naixes78′
86′ Júnior Wakalibille Lago