• 5 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (24 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Girona FC - Sevilla Futbol Club 1-0 (0-0)

28 kwietnia na Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Girony i Sevilla FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Girony 1-0. Na stadionie zasiadło 11 149 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-28 14:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Widzów: 11149 | Arbiter: J. González
Girona FC
Sevilla FC
1
0
Portu 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sevilla FC wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Marc Muniesa z zespołu gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku.

W 56. minucie Munir został zastąpiony przez Quincy'ego Promesa.

Jedynego gola meczu strzelił Portu dla drużyny Girony. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Pere Pons.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Roque Mesa, zawodnik gości. Trener Sevilla FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryana Gila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Roque Mesa. W 78. minucie w zespole Sevilla FC doszło do zmiany. Joris Gnagnon wszedł za Daniela Carrica.

W tej samej minucie trener Girony postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pedro Porro, a murawę opuścił Portu. W doliczonej piątej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ever Banega z zespołu Sevilla FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 90. minucie.

Daniel Carrico78′
44′ Marc Martinez Muniesa
Sergio Escudero
Juan Pedro Ramírez López
Sergio Gomez
 62′ 78′ Cristian Portugués Manzanera
Jesus Navas
90′ Borja García Freire
Ever Banega90′ 90′
Valery Fernández Estrada
Roque Mesa Quevedo67′ 70′
83′ Alejandro Granell Nogué
Juan Soriano
90′ Pedro Alcalá Guirado
Joris Gnagnon78′
Raúl García Carnero
Aleix Vidal
83′ Aleix García Serrano
Ibrahim Amadou
78′ Pedro Antonio Porro Sauceda
Marko Rog
Seydou Doumbia
Bryan Gil Salvatierra70′
Anthony Rubén Lozano Colón
Quincy Anton Promes56′

Drużyna Girony zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.