• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Celta Vigo - Atletico 1-1 (0-1)

7 lipca na Abanca-Balaídos odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Celta Vigo i Atletico. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-07 22:00 | Stadion: Abanca-Balaídos | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Club Celta de Vigo
Atletico Madryt
1
1
Fran Beltrán 49'
A. Morata 1'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Alvaro Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico , strzelając gola w pierwszej minucie starcia. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 22. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Jorge Sáenz, zawodnik Celta Vigo.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Celta Vigo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Fran Beltrán. W zdobyciu bramki pomógł Brais Méndez.

W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Jeisonowi Murillowi z zespołu gospodarzy. Po chwili trener Celta Vigo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Santi Mina, a murawę opuścił Fiodor Smołow. W 60. minucie Brais Méndez został zmieniony przez Rafinhę.

W 68. minucie w drużynie Atletico doszło do zmiany. Hector Herrera wszedł za Thomasa Parteya. Kibice Atletico nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vitolo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Llorente. Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Atletico: Renan Lodi, Ángel Correa, Alvaro Morata, na ich miejsce weszli: Manu Sánchez, Thomas Lemar, Ivan Šaponjić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rubéna Blanca, Iaga Aspasa zajęli: Iván Villar, Filip Bradarić.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico: José Gimenezowi w 79. minucie i Hectorowi Herrerze w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Celta Vigo
81′ Rubén Blanco Veiga
Jan Oblak
Joseph Aidoo
Santiago Arias
Hugo Mallo Novegil
José Gimenez79′
51′ Jeison Fabián Murillo Cerón
Renan Augusto Lodi dos Santos23′ 69′
Lucas René Olaza Catrofe
Stefan Savić
47′ Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
Marcos Llorente Moreno68′
 49′ Francisco José Beltrán Peinado
Jorge Resurrecion Merodio Koke
22′ 60′ Brais Méndez Portela
Thomas Teye Partey68′
Okay Yokuşlu
. Saul Niguez
90′ Iago Aspas
Ángel Martín Correa73′
59′ Fiodor Smołow
Alvaro Morata  1′ 88′
81′ Iván Villar Martínez
Antonio Adan Garrido
José Manuel Fontán Mondragón
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Kevin Vázquez Comesaña
Manuel Sánchez De La Peña69′
90′ Filip Bradarić
Ricard Sánchez Sendra
Pape Cheikh Diop Gueye
Kieran Trippier
Jacobo González Rodrigañez
Hector Herrera68′ 90′
60′ Alcantara Rafinha
Thomas Lemar73′
Gabriel Matías Fernández Leites
Antonio Moya Vega
Juan Hernández García
Rodrigo Riquelme Reche
59′ Santiago Mina Lorenzo
Victor Machin Perez Vitolo68′
36′ Manuel Agudo Duran Nolito
Sergio Camello Pérez
Pione Sisto
Ivan Šaponjić88′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Atletico otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna Celta Vigo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.