• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: CD Leganés - Real Club Celta de Vigo 0-0

27 kwietnia na Estadio Municipal de Butarque odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Leganés i Celty Vigo. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 10 324 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-27 18:30 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 10324 | Arbiter: J. Martínez Munuera
CD Leganés
Real Club Celta de Vigo
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Reciowi z Leganés. Była to 45. minuta meczu.

Trener Celty Vigo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Sofiane Boufala. Na boisko wszedł Ryad Boudebouz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Guido Carrillo, a murawę opuścił Youssef En-Nesyri.

W 74. minucie Martin Braithwaite zastąpił Michaela Santosa. W 76. minucie Andrew Hjulsager został zmieniony przez Braisa Méndeza, co miało wzmocnić jedenastkę Celty Vigo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Rodrígueza na Nabila El Zhara.

Sofiane Boufal69′
45′ José Luis García del Pozo
Andrew Hjulsager76′
84′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Stanislav Lobotka
Mikel Vesga Arruti
Jozabed Sánchez Ruiz
72′ Youssef En-Nesyri
Iago Aspas
74′ Martin Braithwaite Christensen
Francisco José Beltrán Peinado
84′ Nabil El Zhar
Ryad Boudebouz69′
Gerard Gumbau Garriga
Mathias Jensen
72′ Guido Marcelo Carrillo
Brais Méndez Portela76′
74′ Michael Nicolás Santos Rosadilla
Pione Sisto

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zespół Leganés zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Leganés wręczył jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Celty Vigo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.