• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Real Valladolid CF 1-0 (0-0)

W spotkaniu 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Atletico zwyciężyła z Realem Valladolid 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 52 969 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-27 16:15 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 52969 | Arbiter: M. Melero López
Atletico Madryt
Real Valladolid CF
1
0
Joaquín Fernández 66' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Realu Valladolid przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Atletico zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atletico oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Atletico rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thomasa Parteya wszedł Rodri Hernández. Trener Atletico wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ángela Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Filipe Luis.

W 63. minucie Waldo Rubio zastąpił Toniego Suáreza.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Realu Valladolid Joaquín Fernández. W 70. minucie w drużynie Atletico doszło do zmiany. Vitolo wszedł za Alvara Moratę.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Antoñito z Realu Valladolid, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Javiego Moyana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Miguel De la Fuente wszedł za Óscara Plana. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico: Ángelowi Correi i Koke'owi.

Fernando Calero Villa
56′ Filipe Luis
José Ignacio Martínez García
5′ Diego Godin
Javier Moyano Lujano1′ 70′
Stefan Savić
Rubén Alcaraz Jiménez35′
90′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Joaquín Fernández Moreno 66′ (samob.)
Thomas Lemar
Miguel Angel Herrero Javaloyas
38′ 46′ Thomas Teye Partey
Enes Ünal
. Saul Niguez
Sergio Guardiola Navarro
Antoine Griezmann
Óscar Plano Pedreño80′
70′ Alvaro Morata
Mohamed Salisu Abdul Karim
46′ Rodrigo Hernández Cascante
Moctar Sidi El Hacen El Ide
70′ Victor Machin Perez Vitolo
Borja Fernández Fernández
56′ 90′ Ángel Martín Correa
Laureano Antonio Villa Suárez63′
Nikola Kalinić
Miguel de la Fuente Escudero80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.