• 5 .Real Betis Balompié (18 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Liga hiszpańska - 35. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Deportivo Alavés 1-1 (1-1)

W pojedynku 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 27 kwietnia, jedenastka Athletic Bilbao zremisowała z Alavésem 1-1 (1-1). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 40 576 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-27 13:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 40576 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Athletic Bilbao
Deportivo Alavés
1
1
Benat 41'
Borja Bastón 45'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Athletic Bilbao zajmowała siódmą, natomiast zespół Alavésu - ósmą pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Athletic Bilbao wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Laguardię z Alavésu, a w 34. minucie Raula Garcię z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Athletic Bilbao w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Benat dał prowadzenie swojej drużynie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Carlosowi Vigarayowi z Alavésu.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Bastón.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Mikel San Jose, zawodnik Athletic Bilbao. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Iñigo Córdoba, a murawę opuścił Susaeta. W 75. minucie Borja Bastón został zmieniony przez Mubaraka Wakasę.

W tej samej minucie Raul Garcia został zmieniony przez Kenana Kodra, co miało wzmocnić jedenastkę Athletic Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonego na Takashiego Inuiego. Trener Alavésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Darka Brašanaca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Martín. W samej końcówce starcia w drużynie Athletic Bilbao doszło do zmiany. Aduriz wszedł za Iñakiego Williamsa.

Carlos Martín Vigaray44′
 41′ Benat Extebarria
Joaquín Navarro Jiménez
34′ 75′ Raul Garcia Escudero
Manuel Alejandro García Sánchez
45′ Mikel San Jose
Tomás Pina Isla
61′ Markel Susaeta Laskurain
Jonathan Rodríguez Menéndez82′
89′ Iñaki Williams Arthuer
Darko Brašanac88′
61′ Iñigo Córdoba Querejeta
Takashi Inui82′
Unai López Cabrera
Mubarak Wakaso75′
89′ Aritz Aduriz
John Guidetti
75′ Kenan Kodro
Patrick Twumasi

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.