• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - SD Eibar 1-0 (0-0)

6 lipca na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się pojedynek 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Eibaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sevilla FC 1-0.

34. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-06 22:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Sevilla Futbol Club
SD Eibar
1
0
L. Ocampos 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Eibaru wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Gómeza z Sevilla FC, a w 37. minucie Sergia Álvareza z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lucas Ocampos dla drużyny Sevilla FC. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Jesus Navas.

W 63. minucie Óliver Torres został zastąpiony przez Joana Jordána. Kibice Sevilla FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Youssefa Ena-Nesyriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luuk de Jong. Chwilę później trener Eibaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Kike, a murawę opuścił Edu Expósito.

Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Eibaru: Takashi Inui, Papa Diop, Sergi Enrich, Sergio Álvarez, na ich miejsce weszli: Pedro León, Pablo De Blasis, Charles, Miguel Atienza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Munira, Sergia Gómeza, Sergia zajęli: Suso, Nemanja Gudelj, Reguilón. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ever Banega z Sevilla FC. Była to 90. minuta spotkania.

Marko Dmitrović
80′ Sergio Escudero
Esteban Rodrigo Burgos
14′ 79′ Sergio Gomez
Paulo André Rodrigues de Oliveira
Jesus Navas
Luís Rafael Soares Alves
Diego Carlos Santos Silva
Álvaro Tejero Sacristán
 56′ Lucas Ariel Ocampos
Sergio Álvarez Díaz37′ 88′
90′ Ever Banega
Sebastian Cristoforo
Francisco Fernando
Papa Kouly Diop77′
63′ Óliver Torres Munoz
Eduardo Expósito Jaén68′
63′ Luuk de Jong
Takashi Inui77′
79′ Munir El Haddadi
Sergio Enrich Ametller88′
Yassine Bounou
Yoel Rodríguez Oterino
Javier Díaz Sánchez
Pedro Bigas Rigo
80′ Sergio Reguilón Rodríguez
Roberto Antonio Correa Silva
José Alonso Lara
Sergio Cubero Ezcurra
79′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
José Ángel Valdés Díaz
79′ Nemanja Gudelj
Miguel Ángel Atienza Villa88′
63′ Joan Jordán Moreno
Charles Días Barbosa de Oliveira88′
63′ Youssef En-Nesyri
Enrique García Martínez68′
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Enrique González Casín

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Sevilla FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.