• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Deportivo Alavés 1-0 (0-0)

4 lipca na Estadio Municipal José Zorrilla odbyło się starcie 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Alavésu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Valladolid 1-0.

34. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-04 19:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: S. Jaime Latre
Real Valladolid CF
Deportivo Alavés
1
0
Joaquín Fernández 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Alavésu wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz trzy remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie sędzia ukarał kartką Miguela de la Fuentego, piłkarza Realu Valladolid.

W 32. minucie Rubén Duarte został zastąpiony przez Adriána Marína. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Alavés: Ljubomirowi Fejsie w 33. i Pinie w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Pabla Hervíasa i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Plana, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w jedenastce Realu Valladolid doszło do zmiany. Waldo Rubio wszedł za Toniego Suáreza.

W tej samej minucie trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pere Pons, a murawę opuścił Lucas Pérez.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie Joaquín Fernández dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomógł Javier Sánchez.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Manu García, Borja Sainz, a na ich miejsce weszli Pina, Camarasa. W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartki Óscarowi Planowi, Enesowi Ünalowi z Realu Valladolid.

Víctor Laguardia Cisneros
78′ Rubén Alcaraz Jiménez
Lisandro Magallán
 88′ Joaquín Fernández Moreno
Oliver Burke
57′ Pablo Hervías Ruiz
Víctor Camarasa Ferrando89′
Federico San Emeterio Díaz
Ljubomir Fejsa33′ 58′
57′ Laureano Antonio Villa Suárez
Edgar Antonio Méndez Ortega
28′ 62′ Miguel de la Fuente Escudero
Tomás Pina Isla39′ 89′
78′ Sergio Guardiola Navarro
Lucas Pérez Martínez57′
Samuel Pérez Fariña
Aritz Castro Pérez
78′ Francisco Olivas Kiko
Manuel Alejandro García Sánchez89′
78′ Enrique Pérez Muñoz
Ismael Gutiérrez Montilla
Víctor García Raja
Pere Pons Riera57′
57′ 90′ Óscar Plano Pedreño
José Luis Rodríguez Francis
57′ Waldo Rubio Martín
Borja Sainz Eguskiza89′
62′ 90′ Enes Ünal
Luis Jesús Rioja González

José Luis Sanmartín Mato58′

Wyjątkowa nieporadność napastników Alavésu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.