• 5 .Valencia CF (4 pkt.)
  • 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: Celta Vigo - Real Betis B 1-1 (1-0)

4 lipca na Abanca-Balaídos odbyło się starcie 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Celta Vigo i Realu Betis B. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Z. Feddal 79'

Jedenastka Celta Vigo przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna Realu Betis B wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Áleksowi Morenowi z Realu Betis B. Była to 21. minuta spotkania.

W tym czasie piłkarze Celta Vigo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Nolito.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celta Vigo.

W 54. minucie Álex Moreno zastąpił Pedrazę. A kibice Celta Vigo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Braisa Méndeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Fiodor Smołow.

W 55. minucie kartkę dostał Aissa Mandi z zespołu gości. Chwilę później trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Sanchez Joaquin, a murawę opuścił Aleñà. Między 62. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Celta Vigo i dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastce gości w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Były już cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 79. minucie wynik ustalił Zouhair Feddal. Sytuację bramkową stworzył Canales.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Okayowi Yokuşlu w 82. i Filipowi Bradariciowi w 86. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Realu Betis B doszło do zmiany. Borja Iglesias wszedł za Lorena Moróna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Joel Robles Blázquez
78′ Nestor Araujo Razo
Zouhair Feddal Agharbi  79′
Jeison Fabián Murillo Cerón
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Lucas René Olaza Catrofe
Aissa Mandi55′
62′ 62′ Kevin Vázquez Comesaña
Alejandro Moreno Lopera21′ 54′
77′ Francisco José Beltrán Peinado
Carles Aleña Castillo57′
Alcantara Rafinha
Sergio Canales75′
82′ Okay Yokuşlu
Andres Guardado
64′ 77′ Iago Aspas
Guido Rodríguez
54′ Fiodor Smołow
Juan Miguel Jiménez López57′
 22′ 75′ Manuel Agudo Duran Nolito
Marc Bartra
62′ Hugo Mallo Novegil
Sidnei Rechel da Silva Júnior
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
Edgar González Estrada
75′ 86′ Filip Bradarić
William Carvalho
Pape Cheikh Diop Gueye
Javi Garcia
Jacobo González Rodrigañez
Sanchez Joaquin57′
54′ Brais Méndez Portela
Alfonso Pedraza Sag54′
77′ Gabriel Matías Fernández Leites
Borja Iglesias Quintas90′
Juan Hernández García
Diego Lainez Leyva
77′ Santiago Mina Lorenzo
Cristian Tello57′ 72′

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Celta Vigo, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka Celta Vigo w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.