• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: CA Osasuna - Getafe CF 0-0

5 lipca na Estadio El Sadar w Pampelunej odbył się pojedynek 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Osasuny i Getafe CF. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

34. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-05 19:30 | Stadion: Estadio El Sadar | Arbiter: M. Melero López
CA Osasuna
Getafe CF
0
0

Drużyna Getafe CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Getafe CF wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Cardona zastąpił José Arnáiza.

Między 16. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie w jedenastce Getafe CF doszło do zmiany. Chema Rodríguez wszedł za Etxeitę. Niedługo później trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Timor, a murawę opuścił Damián Suárez.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matę z Getafe CF, a w 79. minucie Iñiga Péreza z drużyny przeciwnej. Trener Osasuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisca Meridę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Iñigo Pérez. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Getafe CF i jedną drużynie przeciwnej.

W 87. minucie w jedenastce Getafe CF doszło do zmiany. Hugo Duro wszedł za Jorge Molinę.

Marc Cucurella Saseta85′
37′ Aridane Hernández Umpiérrez
Djené Dakonam Ortega
39′ Raúl Rodríguez Navas
Xabier Etxeita Gorritxategi52′
81′ Facundo Roncaglia
Allan Romeo Nyom
16′ Oier Sanjurjo Mate
Mathías Olivera Miramontes
Darko Brašanac
Damián Nicolás Suárez Suárez68′
79′ 81′ Inigo Perez Soto
Mauro Wilney Arambarri Rosa
9′ Marc Cardona Rovira
Nemanja Maksimović
70′ Lopez Alvarez Adrian
Jorge Molina Vidal87′ 87′
69′ Enrique Barja Afonso
Francisco Portillo Soler
81′ Ignacio Vidal Miralles
Florent Gregoire Poulolo
70′ Rubén García Santos
David Remeseiro Salgueiro
Javier Martínez Calvo
David Timor Copoví68′
81′ Francisco Perez Merida
Hugo Duro Perales87′
Jon Moncayola Tollar
Amath Ndiaye
69′ Roberto Torres Morales
Ángel Luis Rodríguez Díaz
9′ 90′ José Manuel Arnáiz Díaz

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Osasuny, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna Osasuny wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.