• 5 .Real Sociedad San Sebastián (1 pkt.)
  • 6 .Real Valladolid (1 pkt.)
  • 7 .SD Huesca (1 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (1 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: Atletico - Valencia CF 3-2 (1-1)

24 kwietnia na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbyło się spotkanie 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico i Valencia CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atletico 3-2. Na stadionie stawiło się 43 531 widzów.

34. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-24 19:30 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 43531 | Arbiter: A. Hernández
Dani Parejo 77'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Alvaro Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico , strzelając gola w dziewiątej minucie meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Juanfran.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carlos Soler z zespołu gości. Była to 22. minuta spotkania.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, jedenastka Valencia CF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kevin Gameiro. W zdobyciu bramki pomógł Santi Mina.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę otrzymał Alvaro Morata z Atletico.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico w 49. minucie spotkania, gdy Antoine Griezmann zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Thomasa Lemara.

W 56. minucie kartkę dostał Filipe Luis, piłkarz Atletico. W następstwie utraty bramki trener Valencia CF postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Gonçala Guedesa i na pole gry wprowadził napastnika Rubéna Sobrina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 64. minucie Filipe Luis zastąpił Ángela Correę.

Trener Atletico wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Parteya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Thomas Lemar. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubéna Sobrina z Valencia CF, a w 76. minucie Saula z drużyny przeciwnej. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Dani Parejo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Ángel Correa. Asystę przy bramce zaliczył Thomas Partey.

W 84. minucie w jedenastce Atletico doszło do zmiany. Santiago Arias wszedł za Alvara Moratę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Mouctar Diakhaby z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Norberto Murara Neto
56′ 64′ Filipe Luis
Daniel Parejo  77′ (k.)
71′ Thomas Lemar
Carlos Soler Barragán22′
76′ . Saul Niguez
Daniel Wass
 49′ Antoine Griezmann
Kevin Gameiro  36′
 9′ 47′ 84′ Alvaro Morata
Santiago Mina Lorenzo
Antonio Adan Garrido
Jaume Doménech Sánchez
84′ Santiago Arias
Gabriel Armando de Abreu
Francisco Javier Montero Rubio
Antonio Latorre Grueso
71′ Thomas Teye Partey
Facundo Roncaglia
Victor Machin Perez Vitolo
Andrés Pascual Santoja
64′  81′ Ángel Martín Correa
Ferran Torres García
Nikola Kalinić
Rubén Sobrino Pozuelo59′ 73′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Atletico, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Valencia CF w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.