• 5 .Real Sociedad San Sebastián (1 pkt.)
  • 6 .Real Valladolid (1 pkt.)
  • 7 .SD Huesca (1 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (1 pkt.)

Liga hiszpańska - 34. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Real Madryt 0-1 (0-0)

W spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna Athletic Bilbao przegrała z Realem 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na San Mamés Barria.

S. Ramos 73'

Jedenastka Realu (”Królewscy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie Yeray zastąpił Unaiego Núñeza.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Raul Garcia z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Athletic Bilbao w tym sezonie, pojawił się De Marcos, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Iñiga Córdobę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w jedenastce Athletic Bilbao doszło do zmiany. Mikel Vesga wszedł za Unaiego Lópeza.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Dani García z Athletic Bilbao.

Jedynego gola z karnego strzelił Sergio Ramos dla zespołu ”Królewskich”. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener ”Królewskich” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Lucas Vázquez, a murawę opuścił Rodrygo. Od 74 minuty boisko opuścili piłkarze Realu: Asensio, Federico Valverde, Karim Benzema, na ich miejsce weszli: Vinicius Junior, Toni Kroos, Luka Jović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williamsa, Daniego Garcíi zajęli: Asier Villalibre, Oihan Sancet. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia ukarał kartkami Muniaina, Yuriego z Athletic Bilbao i Sergia Ramosa, Casemira, Daniego Carvajala z jedenastki gości.

Thibaut Courtois
21′ Yeray Álvarez López
Daniel Carvajal Ramos90′
90′ Yuri Berchiche Izeta
Eder Gabriel Militao
Ander Capa Rodríguez
Silva Junior Marcelo
Íñigo Martínez Berridi
Sergio Ramos  73′ (k.) 90′
39′ Raul Garcia Escudero
Casemiro90′
63′ Iñigo Córdoba Querejeta
Luka Modrić
73′ 78′ Daniel García Carrillo
Federico Valverde85′
63′ Unai López Cabrera
Rodrygo Silva de Goes74′
78′ Iñaki Williams Arthuer
Karim Benzema90′
90′ Iker Muniain Goñi
Marco Asensio Willemsen74′
Iago Herrerín Buisán
Diego Altube Suárez
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Alphonse Areola
63′ Óscar de Marcos Arana
Javier Hernández Cabrera
Íñigo Lekue Martínez
Ferland Mendy
21′ Unai Núñez Gestoso
Brahim Abdelkader Díaz
78′ Oihan Sancet Tirapu
Gareth Bale
63′ Mikel Vesga Arruti
Mariano Díaz Mejía
Kenan Kodro
Luka Jović90′
78′ Asier Villalibre Molina
Vinicius Junior74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Królewskim” pokazał trzy.

Drużyna Athletic Bilbao wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.