• 5 .Valencia CF (4 pkt.)
  • 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: Valencia CF - Athletic Bilbao 0-2 (0-1)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Valencia CF przegrała z Athletic Bilbao 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio de Mestalla.

Raul Garcia 13',47'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Valencia CF zajmowała ósme, natomiast zespół Athletic Bilbao - dziewiąte miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Drużyna Valencia CF wygrała aż 25 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 13. minucie spotkania, gdy Raul Garcia zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Williams.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Athletic Bilbao.

Trzeba było trochę poczekać, aby Raul Garcia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Athletic Bilbao, strzelając kolejnego gola w 47. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Iñigo Córdoba.

W 62. minucie Gonçalo Guedes zastąpił Carlosa Solera. W tej samej minucie trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Denis Czeryszew, a murawę opuścił Ferran Torres. W 66. minucie w zespole Athletic Bilbao doszło do zmiany. Asier Villalibre wszedł za Unaiego Lópeza.

Trener Athletic Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikela Vesgę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Williams. Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valencia CF: Maximiliano Gómez, Alessandro Florenzi, Dani Parejo, na ich miejsce weszli: Kevin Gameiro, Daniel Wass, Manu Vallejo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muniaina, Raula Garcii, Iñiga Córdoby zajęli: De Marcos, Oihan Sancet, Balenziaga. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Mouctara Diakhabego, piłkarza gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Yuri Berchiche Izeta
83′ Mouctar Diakhaby
Ander Capa Rodríguez
84′ Alessandro Florenzi
Íñigo Martínez Berridi
62′ Goncalo Guedes
Raul Garcia Escudero  13′, 47′ 82′
Geoffrey Kondogbia
Iñigo Córdoba Querejeta90′
84′ Daniel Parejo
Daniel García Carrillo
62′ Ferran Torres García
Unai López Cabrera66′
74′ Maximiliano Gómez
Unai Núñez Gestoso
62′ Denis Czeryszew
Ibai Gomez Perez
Kang-In Lee
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
62′ Carlos Soler Barragán
Mikel San Jose
84′ Daniel Wass
Oihan Sancet Tirapu82′
74′ Kevin Gameiro
Mikel Vesga Arruti66′
Rubén Sobrino Pozuelo
Kenan Kodro
84′ Manuel Javier Vallejo Galván
Asier Villalibre Molina66′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Valencia CF pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.