• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: Real Sociedad - Espanyol Barcelona 2-1 (0-1)

W meczu 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Realu Sociedad zwyciężyła z Espanyolem Barcelona 2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Reale Arena w San Sebastianie.

David López 10'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Espanyolu Barcelona znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Realu Sociedad zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka Realu Sociedad wygrała 20 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył David López. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Adri Embarba.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nica Melameda z Espanyolu Barcelona, a w 37. minucie Zubeldíę z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Adnan Januzaj został zmieniony przez Martina Ødegaarda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Espanyolu Barcelona.

Drugą połowę drużyna Realu Sociedad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Zubeldíę wszedł Martín Zubimendi. Także zespół Espanyolu Barcelona rozpoczął w zmienionym składzie, za Nica Melameda wszedł Darder. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Martín Zubimendi z zespołu gospodarzy. Była to 50. minuta meczu.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Willian José. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Mikel Oyarzabal.

Trener Espanyolu Barcelona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wu Leiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Melendo. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Realu Sociedad postanowił wzmocnić formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Zaldúę. Na boisko wszedł Elustondo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Adri Embarba został zmieniony przez Jonathana Calleriego, a za Davida Lópeza wszedł na boisko Víctor Sánchez, co miało wzmocnić jedenastkę Espanyolu Barcelona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana Joségo na Alexandra Isaka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Realu Sociedad przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 w 84. minucie zdobył Alexander Isak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zanotował Mikel Oyarzabal.

W doliczonym czasie gry w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Víctor Campuzano wszedł za Raúla de Tomása. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Víctor Gómez Perea
82′ Joseba Zaldúa Bengoetxea
David López Silva  10′ 83′
45′ Adnan Januzaj
Dídac Vilá Rosselló
Mikel Merino Zazón
Nicolás Melamed Ribaudo34′ 46′
37′ 46′ Igor Zubeldía Elorza
Óscar Melendo Jiménez60′
Cristian Portugués Manzanera
Marc Roca Junqué
 56′ 82′ Willian José da Silva
Adrià Giner Pedrosa
82′ Aritz Elustondo Irribaria
Edinaldo Gomes Pereira
Andoni Gorosabel Espinosa
Javier López Rodríguez
Aihen Muñoz Capellán
Sergi Darder Moll46′
45′ Martin Ødegaard
Pol Lozano Vizuete
Naïs Djouahra
Víctor Sánchez Mata83′
46′ 50′ Martín Zubimendi Ibáñez
Matías Ezequiel Vargas Martín
David Zurutuza Veillet
Jonathan Calleri82′
82′  84′ Alexander Isak
Víctor Campuzano Bonilla90′
Roberto López Alcaide
Lei Wu60′

Drużyna Realu Sociedad była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Realu Sociedad dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.