• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: RCD Mallorca - Celta Vigo 5-1 (3-0)

W spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół RCD Mallorca wysoko wygrał z Celta Vigo 5-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-30 19:30 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Iago Aspas 50'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 17. jedenastka Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Celta Vigo wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy RCD Mallorca otworzyli wynik. W 13. minucie Ante Budimir dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Drużyna Celta Vigo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie celnym strzałem popisał się Juan Hernández.

W 28. minucie Denis Suarez zastąpił Nolitę.

Niedługo później Alejandro Pozo wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Mallorca, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie starcia. Asystę zanotował Takefusa Kubo.

W 42. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Fran Gámez wszedł za Lumora Agbenyenu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Iago Aspas z jedenastki gości. Była to 45. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Celta Vigo wyszedł w zmienionym składzie, za Okaya Yokuşlu wszedł Fiodor Smołow. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Martin Valjent, zawodnik RCD Mallorca. W 50. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Iago Aspas. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-1 zdobył po raz drugi w 52. minucie Ante Budimir.

W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Ante Budimirowi z RCD Mallorca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RCD Mallorca w 60. minucie spotkania, gdy Salva Sevilla strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Takefusa Kubo.

Po chwili trener Celta Vigo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Brais Méndez, a murawę opuścił Santi Mina. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy Celta Vigo: Gabriel Fernández, Joseph Aidoo, a na ich miejsce weszli Kevin Vázquez, Rafinha. A kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Febasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dani Rodríguez.

Między 75. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Celta Vigo i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-1.

Rubén Blanco Veiga
42′ Lumor Agbenyenu
Nestor Araujo Razo
Antonio José Raíllo Arenas
Jeison Fabián Murillo Cerón80′
48′ Martin Valjent
Lucas René Olaza Catrofe
83′ Takefusa Kubo
Kevin Vázquez Comesaña71′
Iddrisu Baba Mohammed
Denis Suarez28′
 40′ Alejandro Pozo Pozo
Filip Bradarić
74′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Alcantara Rafinha71′
 60′ 83′ Salvador Sevilla López
Okay Yokuşlu46′
 13′ (k.), 52′ 54′ 75′ Ante Budimir
Santiago Mina Lorenzo62′
 27′ Juan Camilo Hernández Suárez
Iago Aspas  50′ (k.) 45′
Miquel Parera Pizá
Dragan Rosić
Francisco Javier Campos Coll
Iván Villar Martínez
42′ 89′ Francisco Gámez López
Joseph Aidoo71′
Joan Sastre Vanrell
José Manuel Fontán Mondragón
Aleksandar Sedlar
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
74′ Aleix Febas Pérez
Pape Cheikh Diop Gueye
Luka Romero Bezzana
Jacobo González Rodrigañez
Josep Señé Escudero
Brais Méndez Portela62′
75′ Pablo Chavarría
Gabriel Matías Fernández Leites71′ 75′
Abdón Prats Bastidas
Juan Hernández García
83′ Aleksandar Trajkovski
Manuel Agudo Duran Nolito28′
83′ Lago Junior Wakalibille
Fiodor Smołow46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.