• 5 .Villarreal CF (34 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (31 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (27 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: Levante UD - RCD Espanyol Barcelona 2-2 (0-1)

21 kwietnia na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji odbył się pojedynek 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Levante i Espanyolu Barcelona. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 16 456 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-21 12:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 16456 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Marc Roca 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Espanyolu Barcelona wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 16. minucie spotkania, gdy Borja Iglesias strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sergi Darder.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Levante: Rubénowi Rochinie w 30. i Chemie w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Espanyolu Barcelona.

Trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Roger Martí, a murawę opuścił Toño.

Drużyna Espanyolu Barcelona długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Rúben Vezo. Bramka padła po podaniu Campany.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Espanyolu Barcelona przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie Marc Roca dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Naldo.

W 67. minucie Chema zastąpił Coke'a. W 70. minucie żółtą kartkę dostał Víctor Sánchez z Espanyolu Barcelona.

Drużyna Levante wyrównała wynik meczu. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Rubén Rochina. Asystę przy bramce zaliczył Borja Mayoral.

W 74. minucie czerwoną kartkę obejrzał Rubén Rochina, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 77. minucie Borja Mayoral został zmieniony przez Pedro Lópeza, co miało wzmocnić drużynę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiego Dardera na Alejandra Lópeza. W następstwie utraty bramki trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Víctora Sáncheza i na pole gry wprowadził napastnika Hernana Pereza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał José Morales, zawodnik gospodarzy. W 83. minucie w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Sergio García wszedł za Javiego Puada. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Diego Lopez
61′ Antonio García Aranda
Adrià Giner Pedrosa
 62′ Rúben Miguel Nunes Vezo
Edinaldo Gomes Pereira
43′ 67′ José Manuel Rodríguez Benito
Mario Hermoso Canseco
Roberto Suárez Pier
Javier López Rodríguez
82′ José Luis Morales Nogales
Sergi Darder Moll80′
Enis Bardhi
Óscar Melendo Jiménez
Jose Campana
Marc Roca Junqué  65′
 72′ 30′ 74′ Rubén Rochina Naixes
Víctor Sánchez Mata70′ 80′
77′ Borja Mayoral Moya
Javier Puado Díaz83′
David Remeseiro Salgueiro
Borja Iglesias Quintas  16′
Oier Olazabal
Roberto Jimenez Gago
67′ Jorge Andújar Moreno Coke
Oscar Duarte
77′ Pedro López Muñoz
Esteban Granero
Nikola Vukcevic
Alejandro López Moreno80′
Raphael Dwamena
Sergio García De La Fuente83′
61′ Roger Martí Salvador
Hernan Arsenio Perez80′
Moses Daddy Simon
Lei Wu

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Levante, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.