• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - Granada CF 0-2 (0-1)

1 lipca na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbyło się spotkanie 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Granada CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Granada CF 2-0.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-01 19:30 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Arbiter: E. Prieto Iglesias
Deportivo Alavés
Granada CF
0
2
Antoñín Cortés 25'
Soldado 49'

Jedenastka Alavésu przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Granada CF wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w 25. minucie spotkania, gdy Antoñín Cortés strzelił pierwszego gola.

W 37. minucie arbiter pokazał kartkę Antoñínowi Cortésowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Granada CF.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Rubéna Duartego, zawodnika gospodarzy. Kibice Granada CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Darwina Machísa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Antoñín Cortés. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

Zespół Alavésu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Soldado. Sytuację bramkową stworzył Darwin Machís.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Soldadzie z Granada CF. W 62. minucie za Luisa Rioję wszedł Martín Aguirregabiria. W tej samej minucie trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Edgar Méndez, a murawę opuścił Aleix Vidal.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Granada CF: Yangel Herrera, Soldado, Antonio Puertas, Gil Dias, na ich miejsce weszli: Yan Eteki, Carlos Fernandez, Víctor Díaz, Mario Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xima Navarra, Piny, Rubéna Duartego zajęli: Oliver Burke, Pere Pons, Adrián Marín. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Martínowi Aguirregabirii i Pere'owi Ponsowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Aarón Escandell Banacloche
46′ 83′ Rubén Duarte Sánchez
Dimitri Foulquier
Víctor Laguardia Cisneros
José Antonio Martínez Gil
Lisandro Magallán
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
62′ Joaquín Navarro Jiménez
Jesús Vallejo Lázaro
Víctor Camarasa Ferrando
José Antonio Rodríguez Díaz73′
70′ Tomás Pina Isla
Ramon Azeez
62′ Aleix Vidal
Gil Bastião Dias89′
José Luis Sanmartín Mato
Yangel Clemente Herrera Ravelo68′
Lucas Pérez Martínez
Antonio Cortés Heredia  25′ 37′ 46′
62′ Luis Jesús Rioja González
Roberto Soldado  49′ 62′ 68′
Aritz Castro Pérez
Unai Etxebarría Martín
62′ 90′ Martín Aguirregabiria Padilla
João Paulo Santos da Costa
Rodrigo Ely
Víctor David Díaz Miguel73′
Abdallahi Mohamed Mahmoud
Ismail Koybasi
83′ Adrián Marín Gómez
Carlos Neva Tey
Alberto Rodríguez Baró
Yan Brice Eteki68′
62′ Oliver Burke
Mario Rodríguez Ruiz89′
Ljubomir Fejsa
Federico Vico Villegas
Manuel Alejandro García Sánchez
Carlos Fernandez68′
62′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Darwin Daniel Machís Marcano46′
70′ 90′ Pere Pons Riera

Borja Sainz Eguskiza

Piłkarze Alavésu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.