• 5 .Valencia Club de Futbol (11 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (10 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 33. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - Real Valladolid CF 2-2 (2-1)

19 kwietnia na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbyło się starcie 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Realu Valladolid. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 10 822 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-19 21:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Widzów: 10822 | Arbiter: J. Estrada Fernández
E. Ünal 76'

Zespół Realu Valladolid przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się John Guidetti. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 21. minucie w jedenastce Realu Valladolid doszło do zmiany. Waldo Rubio wszedł za Kekę.

Zespół Realu Valladolid ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie trafił Jony.

Po chwili trener Realu Valladolid postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 31. minucie na plac gry wszedł Míchel, a murawę opuścił Borja Fernández.

Zawodnicy Realu Valladolid odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie bramkę kontaktową zdobył Joaquín Fernández. Przy zdobyciu bramki pomógł Óscar Plano.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Jonathana Calleriego, piłkarza gospodarzy. W 59. minucie Takashi Inui został zastąpiony przez Diego Rolana.

Między 63. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Valladolid i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Alavésu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mubaraka Wakasę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić John Guidetti. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił z karnego Enes Ünal.

Między 80. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Realu Valladolid i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

José Ignacio Martínez García
63′ Adrián Marín Gómez
Antonio Jesús Regal Angulo82′
Manuel Alejandro García Sánchez
Borja Fernández Fernández31′
59′ Takashi Inui
Joaquín Fernández Moreno  38′ 69′
Tomás Pina Isla
Sergio Gontan Gallardo21′
 24′ Jonathan Rodríguez Menéndez
Enes Ünal  76′ (k.) 85′
54′ Jonathan Calleri
Sergio Guardiola Navarro
 4′ 81′ 74′ John Guidetti
Miguel Angel Herrero Javaloyas31′ 80′
74′ Mubarak Wakaso
Laureano Antonio Villa Suárez
59′ Diego Alejandro Rolan Silva
Miguel de la Fuente Escudero
Patrick Twumasi
Waldo Rubio Martín21′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Alavésu, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Realu Valladolid pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Drużyna Realu Valladolid w pierwszej połowie również wymieniła dwóch zawodników.