• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 32. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - RCD Mallorca 3-1 (2-0)

27 czerwca na San Mamés Barria odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Athletic Bilbao i RCD Mallorca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Athletic Bilbao 3-1.

A. Budimir 70'

Drużyna RCD Mallorca przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Athletic Bilbao wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Athletic Bilbao otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Raul Garcia. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 24. minucie spotkania, gdy Oihan Sancet zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Unai López.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna RCD Mallorca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Iddrisu Mohammeda wszedł Ante Budimir. Trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandara Trajkovskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Júnior Lago. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 62. minucie Muniain został zastąpiony przez Iñiga Córdobę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ante Budimirowi z RCD Mallorca. W 68. minucie w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Abdón Prats wszedł za Juana Hernándeza. Gola na 2-1 na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy z rzutu karnego strzelił Ante Budimir. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Athletic Bilbao postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Oihana Sanceta wszedł De Marcos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Athletic Bilbao utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Athletic Bilbao udało się strzelić gola i wygrać. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raula Garcię z Athletic Bilbao, a w 82. minucie Railla z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Asier Villalibre. Asystę przy bramce zanotował Mikel Vesga.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Takefusa Kubo
 16′ (k.) 76′ 84′ Raul Garcia Escudero
Iddrisu Baba Mohammed46′
Daniel García Carrillo
Alejandro Pozo Pozo
84′ Unai López Cabrera
Daniel José Rodríguez Vázquez
 24′ 75′ Oihan Sancet Tirapu
Salvador Sevilla López
75′ Iñaki Williams Arthuer
Juan Camilo Hernández Suárez68′
62′ Iker Muniain Goñi
Lago Junior Wakalibille58′
Iago Herrerín Buisán
Miquel Parera Pizá
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Jesús Ruiz Suárez
75′ Óscar de Marcos Arana
Francisco Javier Campos Coll
Íñigo Lekue Martínez
Francisco Gámez López86′
Unai Núñez Gestoso
Joan Sastre Vanrell
62′ Iñigo Córdoba Querejeta
Ante Budimir46′  70′ (k.) 66′
84′ Mikel Vesga Arruti
Pablo Chavarría
84′ Kenan Kodro
Abdón Prats Bastidas68′
75′  90′ Asier Villalibre Molina
Aleksandar Trajkovski58′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna RCD Mallorca w drugiej połowie dokonała czterech zmian.