• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 31. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Sevilla Futbol Club 2-2 (2-1)

22 czerwca na Estadio de la Cerámica odbył się pojedynek 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Sevilla FC. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-22 19:30 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Munir 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Sevilla FC wygrała aż 19 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Villarreal CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Paco Alcácer.

W 27. minucie sędzia ukarał kartkami Alberta Morena z Villarreal CF i Sergia Gómeza z drużyny gości.

Jedenastka Sevilla FC wyrównała wynik meczu. W 39. minucie Sergio wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Fernando.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Fernanda, zawodnika Sevilla FC.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Minutę później dającego prowadzenie gola dla zawodników Villarreal CF strzelił Pau Torres. Asystę przy bramce zaliczył Cazorla.

Drugą połowę jedenastka Sevilla FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergia Gómeza, Susę, Ronego Lopesa weszli Jesus Navas, Lucas Ocampos, Munir. Trener Villarreal CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Moi Gómez, a murawę opuścił Cazorla.

A trener Sevilla FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Franca Vázqueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joan Jordán. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zespół Sevilla FC otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Munir. Asystę zanotował Jesus Navas.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Lucasowi Ocampos z drużyny gości. W 72. minucie Samuel Chukwueze został zmieniony przez Javiego Ontiverosa. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Villarreal CF: Triguerosowi w 73. minucie i Brunonowi w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Sergio Escudero  39′
 45′ Pau Francisco Torres
Sergio Gomez27′ 46′
Gaspar Mario
Jules Koundé
27′ Alberto Moreno
Diego Carlos Santos Silva
57′ Santi Cazorla
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre46′
72′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Ever Banega
88′ Vicente Iborra
Francisco Fernando45′
André-Frank Zambo Anguissa
Joan Jordán Moreno62′
72′ Gerard Moreno Balaguero
Youssef En-Nesyri81′
 18′ 88′ Francisco Alcacer Garcia
Sergio Reguilón Rodríguez
88′ 90′ Soriano Llido Bruno
José Alonso Lara
57′ Moisés Gómez Bordonado
Nemanja Gudelj
Sergio Lozano Lluch
José Mena Rodríguez
Manuel Morlanes Ariño
Lucas Ariel Ocampos46′ 68′
72′ Javier Ontiveros Parra
Genaro Rodríguez Serrano
Rubén Peña Jiménez
Óliver Torres Munoz
72′ 73′ Manuel Trigueros Munoz
Franco Damián Vázquez62′
88′ Carlos Bacca
Luuk de Jong81′
Fernando Niño Rodríguez
Munir El Haddadi46′  63′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Sevilla FC otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.