• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 31. kolejka Primera Division: SD Eibar - Valencia Club de Futbol 1-0 (1-0)

W starciu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 25 czerwca, zespół Eibaru zwyciężył z Valencia CF 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Ipurúa.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-25 19:30 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Arbiter: S. Jaime Latre
SD Eibar
Valencia Club de Futbol
1
0
G. Kondogbia 16' (samob.)

Zespół Eibaru przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Valencia CF wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Valencia CF Geoffrey Kondogbia.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Gonzalo Escalante z drużyny gospodarzy. Była to 26. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eibaru.

Na drugą połowę drużyna Valencia CF wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Solera wszedł Kevin Gameiro. W 59. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Eliaquimowi Mangali z Valencia CF.

W 62. minucie Daniel Wass został zmieniony przez Alessandra Florenziego. W tej samej minucie trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Denis Czeryszew, a murawę opuścił Gonçalo Guedes. W 74. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Charles'owi, zawodnikowi Eibaru.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Eibaru doszło do zmiany. Sergi Enrich wszedł za Charles'a. Trener Eibaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sebastiana Cristoforę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro León. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eibar: Sergiemu Enrichowi w 81. i Fabianowi Orellanie w 83. minucie.

W 84. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Maximiliano Gómez wszedł za Ferrana Torresa. Eliaquim Mangala z Valencia CF w samej końcówce starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 59. minucie. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w zespole Eibaru doszło do zmiany. Sergio Álvarez wszedł za Kike'a.

Goncalo Guedes62′
26′ Gonzalo Escalante
Ferran Torres García84′
Eduardo Expósito Jaén
Geoffrey Kondogbia 16′ (samob.)
83′ Fabian Orellana
Daniel Parejo
79′ Sanchez Gil Pedro Leon
Carlos Soler Barragán46′
90′ Enrique García Martínez
Daniel Wass62′
74′ 78′ Charles Días Barbosa de Oliveira
Hugo Guillamón Sanmartín
90′ Sergio Álvarez Díaz
Javier Jiménez García
79′ Sebastian Cristoforo
Kevin Gameiro46′
78′ 81′ Sergio Enrich Ametller
Maximiliano Gómez84′
Enrique González Casín
Manuel Javier Vallejo Galván

Wyjątkowa nieporadność napastników Valencia CF była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Valencia CF, a zawodnikom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Drużyna Eibaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.