• 5 .Cádiz CF (14 pkt.)
  • 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 31. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Getafe CF 1-1 (1-1)

W spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 23 czerwca, drużyna Realu Valladolid zremisowała z Getafe CF 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Estadio Municipal José Zorrilla.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-23 19:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: C. Soto Grado
Real Valladolid CF
Getafe CF
1
1
E. Ünal 45'
Mata 41'

Zespół Getafe CF bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Realu Valladolid wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enesa Ünala z Realu Valladolid, a w 23. minucie Allana Nyoma z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getafe CF, zdobywając bramkę w 41. minucie pojedynku. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Hugo Duro.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Djené Dakonam z Getafe CF.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W piątej minucie doliczonego czasu Enes Ünal wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Real Valladolid: Mohamedowi Karimowi w 49. i Joaquínowi Fernándezowi w 57. minucie. Trener Realu Valladolid wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla Hervíasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Toni Suárez.

Po chwili trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jorge Molina, a murawę opuścił Allan Nyom. W 71. minucie Hugo Duro został zmieniony przez Ángela. Od 72 minuty boisko opuścili zawodnicy Realu Valladolid: Fede, Sergi Guardiola, Óscar Plano, na ich miejsce weszli: Kiko, Miguel de la Fuente, Kike Pérez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nemani Maksimovicia, Cucurelli, Maty zajęli: Jason, Portillo, Timor.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Real Valladolid: Rubénowi Alcarazowi w 85. minucie i Kice w szóstej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Djené Dakonam Ortega45′
49′ Mohamed Salisu Abdul Karim
Xabier Etxeita Gorritxategi
85′ Rubén Alcaraz Jiménez
Allan Romeo Nyom23′ 64′
57′ Joaquín Fernández Moreno
Mathías Olivera Miramontes
72′ Federico San Emeterio Díaz
Damián Nicolás Suárez Suárez
60′ Laureano Antonio Villa Suárez
Mauro Wilney Arambarri Rosa
 45′ (k.) 22′ Enes Ünal
Nemanja Maksimović83′
72′ Sergio Guardiola Navarro
Jaime Mata Arnaiz  41′ 83′
90′ Óscar Plano Pedreño
Hugo Duro Perales71′
José Antonio Caro Díaz
Leandro Chichizola
Diego Alende López
José Manuel Rodríguez Benito
72′ 90′ Francisco Olivas Kiko
David Timor Copoví83′
60′ Pablo Hervías Ruiz
Jorge Molina Vidal64′
90′ Enrique Pérez Muñoz
Amath Ndiaye
72′ Miguel de la Fuente Escudero
Ángel Luis Rodríguez Díaz71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Getafe CF, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Realu Valladolid, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Getafe CF w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.