• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 31. kolejka Primera Division: Levante UD - Atletico Madryt 0-1 (0-1)

W meczu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 23 czerwca, drużyna Levante przegrała z Atletico 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Camilo Cano w La Nucíi.

Bruno 15' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Levante Bruno.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Coke z Levante. Była to 27. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Nikoli Vukcevicowi z jedenastki Levante. W 59. minucie Hermoso został zmieniony przez José Gimeneza.

Trener Atletico wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ángela Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Llorente. W tej samej minucie w zespole Atletico doszło do zmiany. João Félix wszedł za Yannicka Carrasca. W tej samej minucie trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Morales, a murawę opuścił Coke.

Między 60. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Levante: Roger Martí, Nikola Vukcevic, Sergio León, Enis Bardhi, na ich miejsce weszli: Miramón, Campana, Borja Mayoral, Hernâni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Costy, Thomasa Parteya zajęli: Hector Herrera, Alvaro Morata. Od 69. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Levante oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jan Oblak
27′ 59′ Jorge Andújar Moreno Coke
Santiago Arias
90′ Antonio García Aranda
Mario Hermoso Canseco59′
15′ (samob.) Bruno González Cabrera
Renan Augusto Lodi dos Santos
Rúben Miguel Nunes Vezo
Stefan Savić
82′ Enis Bardhi
Marcos Llorente Moreno59′
Nemanja Radoja
Yannick Carrasco59′
Rubén Rochina Naixes
Jorge Resurrecion Merodio Koke
50′ 60′ Nikola Vukcevic
Thomas Teye Partey84′
69′ Sergio León Limones
. Saul Niguez69′
60′ Roger Martí Salvador
Manuel Sánchez De La Peña
60′ Jorge Miramón Santagertrudis
Kieran Trippier
Sergio Postigo Redondo
Hector Herrera80′
Roberto Suárez Pier
Thomas Lemar
60′ Jose Campana
Antonio Moya Vega
Giorgi Kochorashvili
Victor Machin Perez Vitolo
Pablo Martínez Andrés
Ángel Martín Correa59′
59′ 81′ José Luis Morales Nogales
Alvaro Morata84′ 90′
69′ Borja Mayoral Moya
João Félix Sequeira59′
82′ Hernâni Jorge Santos Fortes
Ivan Šaponjić

Przewaga drużyny Levante w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Levante otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.