• 5 .Cádiz CF (14 pkt.)
  • 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 30. kolejka Primera Division: Valencia Club de Futbol - CA Osasuna 2-0 (2-0)

W meczu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 21 czerwca, zespół Valencia CF wygrał z Osasuną 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Mestalla.

Rodrigo 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Valencia CF wygrała aż 19 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencia CF w 12. minucie spotkania, gdy Gonçalo Guedes zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Jaume Costa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gonçalowi Guedesowi z Valencia CF. Była to 27. minuta starcia.

Drużyna Osasuny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Rodrigo. Sytuację bramkową stworzył Gonçalo Guedes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Osasuny wyszła w zmienionym składzie, za Raúla Navasa, Iñiga Péreza, Cardonę weszli Enric Gallego, Roberto Torres, Rubén García. W 58. minucie Geoffrey Kondogbia został zastąpiony przez Daniela Wassa.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Pervisowi Estupiñánowi z zespołu gości. Kibice Valencia CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferrana Torresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maximiliano Gómez. W 67. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Denis Czeryszew wszedł za Gonçala Guedesa.

Chwilę później trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Francisco Merida, a murawę opuścił Darko Brašanac. W 78. minucie Adrián został zmieniony przez José Arnáiza, co miało wzmocnić zespół Osasuny. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga na Vicente Esquerda w 89. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Rubénowi Garcíi, piłkarzowi Osasuny.

Raúl Rodríguez Navas46′
 12′ 27′ 67′ Goncalo Guedes
Oier Sanjurjo Mate
58′ Geoffrey Kondogbia
Ignacio Vidal Miralles
Daniel Parejo
Darko Brašanac69′
Carlos Soler Barragán
Inigo Perez Soto46′
 35′ 89′ Moreno Machado Rodrigo
Marc Cardona Rovira46′
67′ Maximiliano Gómez
Rubén García Santos46′ 85′
67′ Denis Czeryszew
José Javier Hualde Zaratiegui
89′ Vicente Esquerdo Santas
Francisco Perez Merida69′
Pablo Gozálbez Gilabert
Jon Moncayola Tollar
67′ Ferran Torres García
Aimar Oroz Huarte
58′ Daniel Wass
Roberto Torres Morales46′
Kevin Gameiro
José Manuel Arnáiz Díaz78′
Rubén Sobrino Pozuelo
Enric Gallego Puigsech46′
Manuel Javier Vallejo Galván

Jedenastka Osasuny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Osasuny pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Osasuny w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.