• 5 .CA Osasuna (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (13 pkt.)

Liga hiszpańska - 30. kolejka Primera Division: RCD Mallorca - Leganés 1-1 (1-0)

W starciu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 19 czerwca, drużyna RCD Mallorca zremisowała z Leganés 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

Óscar Rodríguez 87'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 20. drużyna Primera Division.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Leganés wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia ukarał kartką Guida Carrilla, piłkarza gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Salva Sevilla.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ibrahimowi Amadou z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RCD Mallorca.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kévina Rodriguesa z Leganés, a w 49. minucie Daniego Rodrígueza z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener RCD Mallorca postanowił bronić wyniku. W 52. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniego Rodrígueza wszedł Xisco Campos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W 56. minucie Aitor Ruibal został zmieniony przez Roque Mesę. W tej samej minucie trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bryan Gil, a murawę opuścił Ruben Salvador. Między 59. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Leganés i dwie drużynie przeciwnej.

Między 62. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Ante Budimir, Juan Hernández, Takefusa Kubo, Salva Sevilla, na ich miejsce weszli: Abdón Prats, Júnior Lago, Josep Señé, Joan Sastre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahima Amadou, Rogera Assalégo, Chidozie Collinsa zajęli: Guerrero, Roberto Rosales, Javier Avilés.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 87. minucie gola wyrównującego strzelił Óscar Rodríguez. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę otrzymał Roberto Rosales z Leganés. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Kenneth Omeruo
82′ Takefusa Kubo
Kévin Manuel Rodrigues48′
Iddrisu Baba Mohammed
Ibrahim Amadou35′ 62′
Alejandro Pozo Pozo
Óscar Rodríguez Arnaiz  87′ 76′
49′ 52′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Ruben Salvador Perez Del Marmol56′
 9′ 82′ Salvador Sevilla López
Guido Marcelo Carrillo2′
59′ 68′ Ante Budimir
Roger Claver Djapone Assalé81′
68′ Juan Camilo Hernández Suárez
Aitor Ruibal García68′ 56′
Miquel Parera Pizá
Pablo Lombo Suárez
Jesús Ruiz Suárez
Juan Soriano
52′ Francisco Javier Campos Coll
Marc Navarro Ceciliano
82′ Joan Sastre Vanrell
Roberto José Rosales Altuve81′ 90′
Aleix Febas Pérez
Jonathan Cristian Silva
Luka Romero Bezzana
Rodrigo Tarín Higón
82′ Josep Señé Escudero
Javier Eraso Goñi
Pablo Chavarría
José Luis García del Pozo
68′ Abdón Prats Bastidas
Roque Mesa Quevedo56′ 67′
Yannis Salibur
Javier Avilés Cortés81′
Aleksandar Trajkovski
Bryan Gil Salvatierra56′
68′ 79′ Lago Junior Wakalibille
Miguel Ángel Guerrero Martín62′

Przewaga zespołu Leganés w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca, natomiast piłkarzom gości przyznał siedem.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.