• 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 30. kolejka Primera Division: Celta Vigo - Alavés 6-0 (4-0)

W meczu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Celta Vigo wysoko wygrała z Alavésem 6-0 (4-0). Spotkanie odbyło się na Abanca-Balaídos.

Santi Mina 86'

Drużyna Celta Vigo przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć zespół Alavésu wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jeison Murillo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celta Vigo, strzelając gola w 14. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Denis Suarez.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Péreza z Alavésu, a w 16. minucie Okaya Yokuşlu z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celta Vigo w 20. minucie spotkania, gdy Iago Aspas zdobył z karnego drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Martín Aguirregabiria osłabiając tym samym zespół Alavésu. W 33. minucie w drużynie Alavésu doszło do zmiany. Ximo Navarro wszedł za Borję Sainza.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Rafinha. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Denis Suarez.

W 41. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rafinha z Celta Vigo.

Na drugą połowę zespół Celta Vigo wyszedł w zmienionym składzie, za Rafinhę, Okaya Yokuşlu weszli Nolito, Filip Bradarić. Także w zespole Alavésu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Lucasa Péreza, Laguardię weszli Paulino, Rodrigo Ely. W 58. minucie Joselu został zastąpiony przez Olivera Burke'a.

A trener Celta Vigo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Santiego Minę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fran Beltrán. Posunięcie trenera było słuszne. Santiego Minę zdobył kolejną bramkę w 86. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celta Vigo w 78. minucie spotkania, gdy Nolito strzelił z rzutu karnego piątego gola. Chwilę później trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Luis Rioja, a murawę opuścił Edgar Méndez.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 6-0 na cztery minuty przed zakończeniem meczu zdobył Santi Mina. Asystę zanotował Nolito.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Martín Aguirregabiria Padilla27′
 14′ 72′ Jeison Fabián Murillo Cerón
Ljubomir Fejsa
64′ Francisco José Beltrán Peinado
Edgar Antonio Méndez Ortega83′
 40′, 41′ 46′ Alcantara Rafinha
Pere Pons Riera
16′ 46′ Okay Yokuşlu
Borja Sainz Eguskiza33′
 20′ (k.) 64′ Iago Aspas
Lucas Pérez Martínez15′ 46′
Fiodor Smołow
José Luis Sanmartín Mato58′
Iván Villar Martínez
Aritz Castro Pérez
72′ Joseph Aidoo
Fernando Pacheco Flores
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
Rodrigo Ely46′
46′ Filip Bradarić
Abdallahi Mohamed Mahmoud
Pape Cheikh Diop Gueye
Adrián Marín Gómez
Jacobo González Rodrigañez
Joaquín Navarro Jiménez33′
64′ Brais Méndez Portela
Alberto Rodríguez Baró
Gabriel Matías Fernández Leites
Oliver Burke58′
Juan Hernández García
Víctor Camarasa Ferrando
64′  86′ Santiago Mina Lorenzo
Manuel Alejandro García Sánchez
46′  78′ (k.) Manuel Agudo Duran Nolito
Paulino De la Fuente Gómez46′
Pione Sisto
Luis Jesús Rioja González83′

Drużyna Celta Vigo była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Alavésu, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.