• 5 .Villarreal CF (4 pkt.)
  • 6 .Celta Vigo (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .CA Osasuna (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 30. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Real Betis Balompié 1-0 (1-0)

20 czerwca na San Mamés Barria odbył się pojedynek 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Athletic Bilbao i Realu Betis B. Mecz zakończył się zwycięstwem Athletic Bilbao 1-0.

Íñigo Martínez 7'

Drużyna Realu Betis B przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań jedenastka Athletic Bilbao wygrała 17 razy i zanotowała 15 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w siódmej minucie spotkania, gdy Íñigo Martínez strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Iñiga Córdoby.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao: Yuriemu w 14. i Muniainowi w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Athletic Bilbao.

W 56. minucie za Andresa Guardada wszedł Álex Moreno. W tej samej minucie trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tello, a murawę opuścił Diego Lainez.

W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Íñigowi Martínezowi z zespołu gospodarzy. W 86. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Canales spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Kibice Athletic Bilbao nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oihana Sanceta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Unai López.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Daniego Garcíę, zawodnika gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Asier Villalibre, De Marcos, Balenziaga, a na ich miejsce weszli Williams, Raul Garcia, Yuri. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joel Robles Blázquez
14′ 90′ Yuri Berchiche Izeta
Marc Bartra
Ander Capa Rodríguez
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
 7′ 84′ Íñigo Martínez Berridi
Aissa Mandi
Unai Núñez Gestoso
Sergio Canales 86′ (k.)
90′ Raul Garcia Escudero
Andres Guardado56′
Iñigo Córdoba Querejeta
Alfonso Pedraza Sag69′
90′ Daniel García Carrillo
Guido Rodríguez86′
87′ Unai López Cabrera
Diego Lainez Leyva56′
90′ Iñaki Williams Arthuer
Borja Iglesias Quintas69′
36′ 74′ Iker Muniain Goñi
Nabil Fekir
Iago Herrerín Buisán
Daniel Martín Fernández
Yeray Álvarez López
Antonio Barragan
90′ Mikel Balenziaga Oruesagasti
Zouhair Feddal Agharbi
90′ Óscar de Marcos Arana
David Ramos Guillén
87′ Oihan Sancet Tirapu
Juan Miguel Jiménez López86′
74′ Mikel Vesga Arruti
Lorenzo Jesús Morón García69′
Kenan Kodro
Rodrigo Sánchez Rodriguez
90′ Asier Villalibre Molina
Cristian Tello56′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Athletic Bilbao przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.